top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą – 27. 02. 2022

 1. W piątek przypada św. Kazimierza królewicza.

 2. Można nabywać tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci na miesiąc marzec.

 3. Dzisiaj rozpoczyna się 55.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy podjęcia czasowej albo stałej abstynencji w intencji trzeźwości wszystkich.

 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Równocześnie rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o godz.17.00, w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym dla wszystkich od 18 do 60 roku życia, dla pozostałych jest to post zwyczajny.

 5. Środa Popielcowa w Kościele w Polsce, będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz dniem solidarności z Ukrainą.

 6. Dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w czasie trwającej wojny na Ukrainie. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym na terenie Ukrainy: zakup koców, śpiworów, materaców, kuchni polowych, żywności, środków medycznych, a także na pomoc uchodźcom, którzy przybędą do Polski. Pomoc prowadzi Caritas Polska.

 7. Można zgłaszać chęć przyjęcia na czasowe zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy: pojedyncze osoby lub rodziny. Caritas Diecezjalna patronuje tej inicjatywie.

 8. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.połączone z kazaniem pasyjnym, a w Mościcach i Kamieniu Małym w niedzielę po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

 9. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na Drogę Krzyżową w Kamieniu Małym we wtorek o godzinie 16:30., w czwartek Mościcach i w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30.

 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i spowiedź we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w czwartek w Mościcach o godz. 16.30.

 11. W najbliższy piątek 4 marca pierwszy piątek miesiąca, który jest zarówno piątkiem wielkiego postu, w Kamieniu Wielkim spowiedź o godz.: 16:00, a o 16:30 Droga Krzyżowa i o 17:00 Msza święta.

 12. Zmiana tajemnic różańcowych w środę na Mszy św. w Kamieniu Wielkim , za tydzień w niedzielę w Mościcach i Kamieniu Małym.

 13. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 14. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania jej 1% podatku dochodowego przez podatników.

 15. Od 1 marca br., nie obowiązują limity osób uczestniczących na Mszy św. i innych nabożeństwach. Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

 16. Dziękujemy za prace wykonane przy remoncie dachu kościoła , domu katechetycznym i plebanii po wichurze. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za sprzątanie kościoła Pani Halinie Rajewicz, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Halinę Schab. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów.

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page