top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą – 27. 02. 2022

 1. W piątek przypada św. Kazimierza królewicza.

 2. Można nabywać tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci na miesiąc marzec.

 3. Dzisiaj rozpoczyna się 55.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy podjęcia czasowej albo stałej abstynencji w intencji trzeźwości wszystkich.

 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Równocześnie rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o godz.17.00, w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00. W czasie Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym dla wszystkich od 18 do 60 roku życia, dla pozostałych jest to post zwyczajny.

 5. Środa Popielcowa w Kościele w Polsce, będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz dniem solidarności z Ukrainą.

 6. Dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w czasie trwającej wojny na Ukrainie. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym na terenie Ukrainy: zakup koców, śpiworów, materaców, kuchni polowych, żywności, środków medycznych, a także na pomoc uchodźcom, którzy przybędą do Polski. Pomoc prowadzi Caritas Polska.

 7. Można zgłaszać chęć przyjęcia na czasowe zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy: pojedyncze osoby lub rodziny. Caritas Diecezjalna patronuje tej inicjatywie.

 8. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.połączone z kazaniem pasyjnym, a w Mościcach i Kamieniu Małym w niedzielę po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

 9. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na Drogę Krzyżową w Kamieniu Małym we wtorek o godzinie 16:30., w czwartek Mościcach i w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30.

 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i spowiedź we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w czwartek w Mościcach o godz. 16.30.

 11. W najbliższy piątek 4 marca pierwszy piątek miesiąca, który jest zarówno piątkiem wielkiego postu, w Kamieniu Wielkim spowiedź o godz.: 16:00, a o 16:30 Droga Krzyżowa i o 17:00 Msza święta.

 12. Zmiana tajemnic różańcowych w środę na Mszy św. w Kamieniu Wielkim , za tydzień w niedzielę w Mościcach i Kamieniu Małym.

 13. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 14. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania jej 1% podatku dochodowego przez podatników.

 15. Od 1 marca br., nie obowiązują limity osób uczestniczących na Mszy św. i innych nabożeństwach. Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

 16. Dziękujemy za prace wykonane przy remoncie dachu kościoła , domu katechetycznym i plebanii po wichurze. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za sprzątanie kościoła Pani Halinie Rajewicz, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Halinę Schab. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów.

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Kommentare


bottom of page