top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę zwykłą – 19. 02. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę zwykłą – 19. 02. 2023

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przypada niedziela modlitw o trzeźwość i rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Dzisiaj przypada dzień przeproszenia Pana Boga za grzechy pijaństwa.

 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Równocześnie rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o godz. 17.00, w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00.W czasie Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym dla wszystkich od 18 do 60 roku życia, dla pozostałych jest to post zwyczajny.

 3. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30, w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę w Kamieniu Wielki o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. Droga krzyżowa dla wszystkich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

 4. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą w piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową.

 5. Dzisiaj w Kamieniu Wielkim na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie świec dzieciom komunijnym. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8 SP w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. W Kamieniu Wielkim.

 7. Przegotowanie do bierzmowania dla dorosłych odbędzie się w parafii Witnica. Rozpoczęcie nauk w Witnicy w niedzielę 26 lutego o godz. 15.00 w sali parafialnej. Nauki będą trwać co tydzień do 26. 03. o godz. 15.00.

 8. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 9. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1,5% od podatku.

 10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Krystynie Kaszubie za sprzątanie kościoła, o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Monikę Bartoszewicz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.

72 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Komentarze


bottom of page