top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI Niedzielę Zwykłą14.02.2021r.- 21.02.2021r1.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Zwykłą14.02.2021r.- 21.02.2021r

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przypada niedziela modlitw o trzeźwość i rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Dzisiaj przypada dzień przeproszenia Pana Boga za grzechy pijaństwa.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Równocześnie rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą w Kamieniu Małym o godzinie 16.00, w Mościcach o godzinie 17.15, a w Kamieniu Wielkim o godzinie 18.30. W czasie Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły w przedziale wiekowym dla wszystkich od 18 do 60 roku życia, dla pozostałych jest to post zwyczajny.

3. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kamieniu Małym we wtorek o godzinie 16.30, w Mościcach w czwartek o godzinie 16.30, a w Kamieniu Wielkim w piątek o godzinie 16.30. Na Drogę Krzyżową zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

4. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Kamieniu Małym i Mościcach bezpośrednio po Mszy Świętej.Ofiary zebrane podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczone zostaną na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. wieczorną i Drogą Krzyżową.

6. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku(oprócz środy) po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, we wtorek od godziny 16.00. W nagłych przypadkach kancelaria czynna o każdej porze.

7. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów praktycznych udziela się Komunii św. najpierw tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a później tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

9. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

10. 1% od podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywnei dobroczynne w postaci 1%podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany w ogłoszeniach, na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Akcję wspiera parafialny Caritas.

11. Dnia 19 lutego o godz. 18.00 w kościele w Witnicy odbędzie się Wieczór Józefowy poświęcony św. Józefowi. Rozpocznie się Mszą św. w intencji rodzin oraz małżeństw z homilią i błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka. Dokładne informacje zamieszczone są na plakacie.

12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła dla Pana Piotra Tokarzewskiego, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Małgorzatę Laskowską. W okresie Wielkiego Postu osoby sprzątające kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu u Pani Stanisławy Szymaszek.

14. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św.i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page