top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09. 05. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09. 05. 2021

 1. W dzisiejszą niedzielę kandydaci do bierzmowania z naszej Parafii w Witnicy na Mszy o godz. 18. 00 przyjmą uroczyście poświęcone krzyże do bierzmowania. W poniedziałek 10. O5.2021 spowiedź o godzinie 19.00 w Witnicy dla kandydatów do bierzmowania. Sakrament bierzmowania we wtorek 11.05. 2021 o godzinie 17.00 w Witnicy, wcześniej o godzinie 16.00 próba przed bierzmowaniem. Sakrament bierzmowania udzieli ks. Bp Tadeusz Lityński.

 2. W czwartek 13 maja Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

 3. W piątek przypada św. Macieja, Apostoła.

 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 5. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę bezpośrednio po Mszy św., w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia Litanię Loretańską w domu.

 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na polach i działkach.

 7. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 8. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Parafii. Dziękujemy Pani Marzenie Karczmarz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Stanisławę Szymaszek. Dziękujemy za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 10. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I komunii św. i młodzieży do sakramentu bierzmowania, Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK

NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page