top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09. 05. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09. 05. 2021

 1. W dzisiejszą niedzielę kandydaci do bierzmowania z naszej Parafii w Witnicy na Mszy o godz. 18. 00 przyjmą uroczyście poświęcone krzyże do bierzmowania. W poniedziałek 10. O5.2021 spowiedź o godzinie 19.00 w Witnicy dla kandydatów do bierzmowania. Sakrament bierzmowania we wtorek 11.05. 2021 o godzinie 17.00 w Witnicy, wcześniej o godzinie 16.00 próba przed bierzmowaniem. Sakrament bierzmowania udzieli ks. Bp Tadeusz Lityński.

 2. W czwartek 13 maja Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

 3. W piątek przypada św. Macieja, Apostoła.

 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 5. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę bezpośrednio po Mszy św., w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia Litanię Loretańską w domu.

 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na polach i działkach.

 7. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 8. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Parafii. Dziękujemy Pani Marzenie Karczmarz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Stanisławę Szymaszek. Dziękujemy za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 10. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I komunii św. i młodzieży do sakramentu bierzmowania, Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK

NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page