top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 03. 2023

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Gość Extra.

2. Za tydzień w niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne połączone ze spowiedzią rekolekcyjną w Wieki Wtorek 04.04.2023. W rekolekcjach winni wziąć udział wszyscy parafianie: dzieci, młodzież i wszyscy dorośli. Rekolekcje prowadzi Ks. Michał Szot z Witnicy. Zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Rekolekcjonisty i o owoce rekolekcji.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 w Kamieniu Wielkim Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dokładny plan rekolekcji zostanie podany za tydzień w ogłoszeniach duszpasterskich i podawany będzie w czasie rekolekcji. Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży został podany uczniom w szkole.

4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 16,00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek 07.04.2023 od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać adresy dodatkowych chorych z racji zbliżających się Świąt.

6. Caritas naszej Diecezji rozprowadza Świece Wielkanocne w cenie 20 zł.

7. W dzisiejszą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8 SP o godz. 12:30. w Kamieniu Wielkim.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie palm. Poświęcenie palm połączone z procesją wokół kościoła będzie na Mszy św. o godz. 12.30 w Kamieniu Wielkim.

9. W piątek odbędzie się też Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą.

10. W intencji Kościoła w Polsce i w świecie, w obronie dziedzictwa i dobrego imienia św. Jana Pawła II odbędą się w naszym dekanacie i w parafii nabożeństwa i procesje:

  • W najbliższy piątek 03.04 2023 o godz. 17.30 w Kamieniu Wielkim – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem, w Kostrzynie nad Odrą o godz. 17.35 w kościele pw. Matki Kościoła Droga Krzyżowa ulicami miasta.

  • W przyszłą niedzielę w Witnicy o godz. 10.30 Msza św., nabożeństwo do św. Jana Pawła II i przejście przed pomnik św. Jana Pawła II, o godz. 12.30 – Msza św. w kościele w Kostrzynie nad Odrą pw. Matki Kościoła i po Mszy św. procesja ulicami Miasta z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Relikwiami św. Jana Pawła II na Plac Wojska Polskiego. O godz. 14.00 na Placu Różaniec Papieski.. Zakończenie procesji Koronką do Miłosierdzia Bożego, modlitwą o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i błogosławieństwem Relikwiami św. Jana Pawła II na Placu Wojska Polskiego. Trasa procesji z kościoła: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wodna, Kopernika, Sikorskiego, Plac Wojska Polskiego. Jest to procesja dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych, w obronie wiary w Narodzie i w obronie wolności religijnej. Będziemy się modlić o zaprzestanie znieważania św. Jana Pawła II w Polsce i zaprzestania walki z ludźmi wierzącymi. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, Służbę liturgiczną, schole, chór parafialny, grupy parafialne, wszystkich byłych i obecnych oazowiczów, uczestników oaz wakacyjnych i członków Ruchu Światło-Życie i wszystkich, którzy chcą zamanifestować swoją wiarę, bronić wiary dzieci i młodzieży, bronić chrześcijańskich zasad i dziedzictwa św. Jana Pawła II.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Annie Rapcie za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Renatę Bajko. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i wystroju do Świąt Wielkanocnych poprosimy rodziców z młodzieżą do bierzmowania z 8 klasy. Przygotowanie dekoracji w Wielką Środę 05.04. 2023 o godz. 19.00. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów. Dobrodziejów i Rekolekcji. Zapowiedzi - Zamierzają zawrzeć związek małżeński: 1. Mariusz Piotr Wojciechowski, stanu kawaler, zam. Mościczki i Justyna Alicja Słotosch zd. Wysoczańska, stanu wdowa, zam. Mościce. 2. Kacper Paprocki, stanu kawaler, zam. Kamień Wielki i Wiktoria Chańko, stanu panna, zam. Kamień Wielki. Zapowiedz 3.

89 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Bình luận


bottom of page