top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 03. 2023

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Gość Extra.

2. Za tydzień w niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne połączone ze spowiedzią rekolekcyjną w Wieki Wtorek 04.04.2023. W rekolekcjach winni wziąć udział wszyscy parafianie: dzieci, młodzież i wszyscy dorośli. Rekolekcje prowadzi Ks. Michał Szot z Witnicy. Zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Rekolekcjonisty i o owoce rekolekcji.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 w Kamieniu Wielkim Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dokładny plan rekolekcji zostanie podany za tydzień w ogłoszeniach duszpasterskich i podawany będzie w czasie rekolekcji. Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży został podany uczniom w szkole.

4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 16,00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek 07.04.2023 od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać adresy dodatkowych chorych z racji zbliżających się Świąt.

6. Caritas naszej Diecezji rozprowadza Świece Wielkanocne w cenie 20 zł.

7. W dzisiejszą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8 SP o godz. 12:30. w Kamieniu Wielkim.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie palm. Poświęcenie palm połączone z procesją wokół kościoła będzie na Mszy św. o godz. 12.30 w Kamieniu Wielkim.

9. W piątek odbędzie się też Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą.

10. W intencji Kościoła w Polsce i w świecie, w obronie dziedzictwa i dobrego imienia św. Jana Pawła II odbędą się w naszym dekanacie i w parafii nabożeństwa i procesje:

  • W najbliższy piątek 03.04 2023 o godz. 17.30 w Kamieniu Wielkim – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem, w Kostrzynie nad Odrą o godz. 17.35 w kościele pw. Matki Kościoła Droga Krzyżowa ulicami miasta.

  • W przyszłą niedzielę w Witnicy o godz. 10.30 Msza św., nabożeństwo do św. Jana Pawła II i przejście przed pomnik św. Jana Pawła II, o godz. 12.30 – Msza św. w kościele w Kostrzynie nad Odrą pw. Matki Kościoła i po Mszy św. procesja ulicami Miasta z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Relikwiami św. Jana Pawła II na Plac Wojska Polskiego. O godz. 14.00 na Placu Różaniec Papieski.. Zakończenie procesji Koronką do Miłosierdzia Bożego, modlitwą o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i błogosławieństwem Relikwiami św. Jana Pawła II na Placu Wojska Polskiego. Trasa procesji z kościoła: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wodna, Kopernika, Sikorskiego, Plac Wojska Polskiego. Jest to procesja dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych, w obronie wiary w Narodzie i w obronie wolności religijnej. Będziemy się modlić o zaprzestanie znieważania św. Jana Pawła II w Polsce i zaprzestania walki z ludźmi wierzącymi. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, Służbę liturgiczną, schole, chór parafialny, grupy parafialne, wszystkich byłych i obecnych oazowiczów, uczestników oaz wakacyjnych i członków Ruchu Światło-Życie i wszystkich, którzy chcą zamanifestować swoją wiarę, bronić wiary dzieci i młodzieży, bronić chrześcijańskich zasad i dziedzictwa św. Jana Pawła II.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Annie Rapcie za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Renatę Bajko. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i wystroju do Świąt Wielkanocnych poprosimy rodziców z młodzieżą do bierzmowania z 8 klasy. Przygotowanie dekoracji w Wielką Środę 05.04. 2023 o godz. 19.00. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów. Dobrodziejów i Rekolekcji. Zapowiedzi - Zamierzają zawrzeć związek małżeński: 1. Mariusz Piotr Wojciechowski, stanu kawaler, zam. Mościczki i Justyna Alicja Słotosch zd. Wysoczańska, stanu wdowa, zam. Mościce. 2. Kacper Paprocki, stanu kawaler, zam. Kamień Wielki i Wiktoria Chańko, stanu panna, zam. Kamień Wielki. Zapowiedz 3.

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page