top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21. 03. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21. 03. 2021

1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 17.30, w Mościcach w czwartek o godz. 17.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz.16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych. 2. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. 3.Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. 4. Można nabywać: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. 5.Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas naszej diecezji. Świece Wielkanocne można również nabyć w sklepie ABC w Kamieniu Wielkim. 6.W Kościele katolickim rozpoczął się w piątek ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny. Są wystawione foldery okolicznościowe z tekstami modlitw papieża Franciszka do św. Józefa oraz do św. Rodziny. Zamieszczono w nim również informację o krucjatach modlitewnych tj.: duchowa adopcja dziecka poczętego oraz krucjata adopcji małżeństw zagrożonych rozbiciem 7.W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Tego dnia możemy złożyć zobowiązanie do adopcji dziecka poczętego. W folderze zamieszczona została tzw. modlitwa codzienna. Wyłożona jest także Księga Duchowej Adopcji i materiały z informacjami na temat Duchowej Adopcji. 8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. 9.Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii rozpoczną się w niedzielę 28 marca. 10. Można odpisać 1% od podatku na cele Caritas naszej diecezji. 11.Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zaprasza do włączenia się w akcję Zielone Parafie, popierające ochronę środowiska. 12. Komunia chorych 27 marca w sobotę od godziny 08.00. Prosimy zgłaszać dodatkowo chorych, którzy chcieliby przyjąć komunię św. przed Świętami Wielkanocnymi. 13. Spowiedź w tygodniu przed Mszą wieczorną i Drogą krzyżową. 14..Sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Gabrieli Wojdyle za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Karolinę Gmińską. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r.

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r. Niedziela 21 lipca Kamień Wielki 8:00. ++ Stefana, Annę i Fidelisa Czyrka.                                                        Mościce 9:30 Imien

Comentarios


bottom of page