top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 02. 05. 2021 1. Dzisiaj I niedziela miesiąc

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 02. 05. 2021

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca.

2. Dzisiaj przypada Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

4. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Zygmunta, jutro NMP Królowej Polski, we wtorek św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w środę św. Stanisława Kazimierczyka kpł., w czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę św. Stanisława Bpa i M. – Głównego Patrona Polski.

5. Dnia 3 Maja w poniedziałek, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. od godz.17.30, w piątek w Kamieniu Wielkim od godz. 17.30.

6. W środę próba o godz. 16.00 w Kamieniu Wielkim dzieci z klasy IV i III przygotowujących się do I komunii.

7. W piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie młodzieży z klasy VIII i dorosłych przygotowujących się bierzmowania. Sakrament bierzmowania 11.05.2021r. o godz. 17.00 w Witnicy. 8.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Jana Wysoczańskiego. Polecajmy jego miłosierdziu Bożemu 9.Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny 10.W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, odmawia Litanię Loretańską w domu. 11..Dzisiaj po Mszy św zmiana tajemnic różańcowych w Mościcach i Kamieniu Małym, w środę w Kamieniu Wielkim. 12.Na prośbę papieża Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek 3 maja, będzie modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze za zakażonych i chorych na COVID-19 13.W niedzielę 9 maja o godz. 10.30 w TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie transmisja Mszy św. w intencji „Przyjaciół Paradyża”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 14.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Panu Stanisławowi Kowalskiemu za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Marzenę Karczmarz. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page