top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 02. 05. 2021 1. Dzisiaj I niedziela miesiąc

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 02. 05. 2021

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca.

2. Dzisiaj przypada Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

4. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Zygmunta, jutro NMP Królowej Polski, we wtorek św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w środę św. Stanisława Kazimierczyka kpł., w czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę św. Stanisława Bpa i M. – Głównego Patrona Polski.

5. Dnia 3 Maja w poniedziałek, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. od godz.17.30, w piątek w Kamieniu Wielkim od godz. 17.30.

6. W środę próba o godz. 16.00 w Kamieniu Wielkim dzieci z klasy IV i III przygotowujących się do I komunii.

7. W piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie młodzieży z klasy VIII i dorosłych przygotowujących się bierzmowania. Sakrament bierzmowania 11.05.2021r. o godz. 17.00 w Witnicy. 8.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Jana Wysoczańskiego. Polecajmy jego miłosierdziu Bożemu 9.Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny 10.W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, odmawia Litanię Loretańską w domu. 11..Dzisiaj po Mszy św zmiana tajemnic różańcowych w Mościcach i Kamieniu Małym, w środę w Kamieniu Wielkim. 12.Na prośbę papieża Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek 3 maja, będzie modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze za zakażonych i chorych na COVID-19 13.W niedzielę 9 maja o godz. 10.30 w TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie transmisja Mszy św. w intencji „Przyjaciół Paradyża”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. 14.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Panu Stanisławowi Kowalskiemu za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Marzenę Karczmarz. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page