top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego- 17.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego- 17.04.2022

  1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, najlepsze życzenia świąteczne. Życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, radości wielkanocnej, nadziei chrześcijańskiej, zdrowia i pokoju Bożego w sercach i rodzinach. Życzeniami obejmuję wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych i najstarszych, chorych i samotnych a także przybyłych uchodźców z Ukrainy. O wszystkich pamiętam w modlitwie. Modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i w świecie.

  2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny i rozpoczyna się czas Oktawy Wielkanocnej. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w Zielonej Górze. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

  3. Prosimy, by Święta Wielkanocne przeżyć w trzeźwości i po Bożemu. W czasie Świąt pamiętajmy o osobach samotnych, chorych i opuszczonych.

  4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się swoją posługą do piękna liturgii Triduum Paschalnego i w Święta Wielkanocne za Rezurekcje: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom, lektorce. Kantorowi i OSP z Kamienia Wielkiego i Mościc za straż przy Grobie Pańskim. Wszystkim niosącym chorągiew i baldachim.

  5. Dziękujemy rodzicom młodzieży do bierzmowania z klasy 8 za wykonaną dekorację do Bożego Grobu, Ciemnicę i Świąt Wielkanocnych, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Kazimierę Wąsiel.

  6. Można nabywać prasę świąteczną: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

  7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Mościcach na Mszy św. o 12.30 odpust z procesją wokół kościoła. Msze św. w Kamieniu Wielkim o 8:00 i 11:00, w Kamieniu Małym o 9:30 i w Mościcach o 12:30.

  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Józefa Nowowiejskiego. Wieczny odpoczynek …

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 04 do 11 czerwca 2023r. Niedziela 04 Czerwca Kamień Wielki 8:00++ W 46 rocz. śm. Waleriana, Marię, Stanisława, Edwarda. Kazimierza, Władysława, Antoniego i Janinę Hładkich. Mośc

bottom of page