Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego- 09.04.2023

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, najlepsze życzenia świąteczne. Życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, radości wielkanocnej, nadziei chrześcijańskiej, zdrowia i pokoju Bożego w sercach i rodzinach. Życzeniami obejmuję wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych i najstarszych, chorych i samotnych a także przybyłych uchodźców z Ukrainy. O wszystkich pamiętam w modlitwie. Modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i w świecie.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny i rozpoczyna się czas Oktawy Wielkanocnej. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w Zielonej Górze. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

3. Prosimy, by Święta Wielkanocne przeżyć w trzeźwości i po Bożemu. W czasie Świąt pamiętajmy o osobach samotnych, chorych i opuszczonych.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się swoją posługą do piękna liturgii Triduum Paschalnego i w Święta Wielkanocne za Rezurekcje: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom, lektorkom. Kantorce, OSP z Kamienia Wielkiego i Mościc za straż przy Grobie Pańskim. Oraz za udział w Rezurekcjach. Wszystkim niosącym chorągwie i baldachim.

5. Dziękujemy rodzicom młodzieży do bierzmowania z klasy 8 za wykonaną dekorację do Bożego Grobu, Ciemnicę i Świąt Wielkanocnych, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Karinę Bajko.

6. Można nabywać prasę świąteczną: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

Intencje Mszalne od 25 lutego do 03 marca 2024r.

Intencje Mszalne  od 25 lutego do 03 marca  2024r. Niedziela 25 lutego Kamień Wielki 8.00+ Mirosława Klimaszewskiego. Intencja mamy. Mościce 9.30+ Tadeusza Rutkowskiego w 2 rocz. śm. Kamień Mały 11.00