top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 04. 04. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 04. 04. 2021


1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, składamy wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom najlepsze życzenia świąteczne. Życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, nadziei chrześcijańskiej, zdrowia i pokoju Bożego w sercach i rodzinach. Życzeniami obejmujemy wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych i najstarszych, chorych i samotnych. O wszystkich pamiętamy w modlitwie. Modlimy się szczególnie za służbę zdrowia, o ustanie epidemii i byśmy wszyscy bez ograniczeń mogli się gromadzić w naszym kościele parafialnym, a rodziny mogły bezpiecznie odwiedzać się w swoich domach, pracownicy bezpiecznie udawać się do pracy, a uczniowie do szkoły.

2. Dzisiaj Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto w roku kościelnym. Msze święte jak w niedzielę. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny i rozpoczyna się czas Oktawy Wielkanocnej. Jutrzejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w Zielonej Górze. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę . W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można będzie zyskać odpust zupełny. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Dla przychodzących do kościoła, przy wejściu do kościoła są maseczki, które w ramach rządowego programu koordynowanego na terenie naszej diecezji przez wojewodę lubuskiego – możemy zabierać do osobistego użytku. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. W związku z tym wszystkie celebracje w kościele naszej parafii mogą się odbywać jedynie z zachowaniem tych norm. W tym celu: w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować, na drzwiach kościoła została umieszczona aktualna informacja o limicie uczestników. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

5. Można nabywać: tygodniki Niedziela ,Gość Niedzielny i Mały Gość - wydania świąteczne.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza: ministrantom, lektorom, lektorkom i psalmistom. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu rodzicom młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Dziękujemy wszystkim za udział w adoracji i w liturgii. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wszystkim wspierającym. Dziękujemy Pani Irenie Sokołowskiej za przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Małgorzatę Mróz.

7. 11 kwietnia 2021r. w Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się 43. Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W tym roku będzie miała ona miejsce na Jasnej Górze oraz w dekanatach naszej diecezji. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Wyjdźcie Mu na spotkanie” (por. Mt 25,6b). Dekanat Kostrzyn nad Odrą ma spotkanie w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy. O godz.18.00 Eucharystia i akt zawierzenia. O godz. 19.00 spotkanie z maturzystami w kościele w Witnicy. Prowadzi ks. Barnaba Dębicki.

8. W środę w Kamieniu Wielkim po Mszy św zmiana tajemnic różańcowych, w Mościcach i Kamieniu Małym za tydzień w niedzielę.
17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page