top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23. 05. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23. 05. 2021

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, jutro święto NMP Matki Kościoła, w środę św. Filipa Nereusza, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych. Prosimy chorych o modlitwę w intencji misji.

 3. W niedzielę za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej dzieci z naszej parafii przystąpią w Kamieniu Wielkim o godzinie 12.30 do I komunii św. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę 29.05. w kamieniu Wielkim o godzinie 10.00. W czwartek 27.05. próba dzieci komunijnych o godzinie 16.00 w kamieniu Wielkim.

 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 5. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 6. W środę przypada Dzień Matki. Na Mszy św. będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla żyjących matek i radość nieba dla zmarłych. Matek..

 7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

 8. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 10. Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Gorzowska na Jasną Górę w tym roku wyruszy 31 lipca z Gorzowa Wlkp. Rozpoczęcie planowane Mszą Świętą w Katedrze Gorzowskiej o godz. 7:00. W planach jest stworzenie internetowego systemu zgłoszeniowego w najbliższym czasie. W czasie pielgrzymki może iść 300 osób nie zaszczepionych i nieograniczona ilość osób zaszczepionych, spanie pielgrzymów wyłącznie w namiotach i ewentualnie w szkołach na trasie pielgrzymki

 11. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek + Jadwigę Brzezińską i + Irenę Szafarczyk. Polecamy w modlitwie naszej miłosierdziu Bożemu..

 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. . Modlimy się w intencji dzieci komunijnych, Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page