top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23. 05. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23. 05. 2021

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, jutro święto NMP Matki Kościoła, w środę św. Filipa Nereusza, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych. Prosimy chorych o modlitwę w intencji misji.

 3. W niedzielę za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej dzieci z naszej parafii przystąpią w Kamieniu Wielkim o godzinie 12.30 do I komunii św. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę 29.05. w kamieniu Wielkim o godzinie 10.00. W czwartek 27.05. próba dzieci komunijnych o godzinie 16.00 w kamieniu Wielkim.

 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 5. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 6. W środę przypada Dzień Matki. Na Mszy św. będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla żyjących matek i radość nieba dla zmarłych. Matek..

 7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

 8. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 10. Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Gorzowska na Jasną Górę w tym roku wyruszy 31 lipca z Gorzowa Wlkp. Rozpoczęcie planowane Mszą Świętą w Katedrze Gorzowskiej o godz. 7:00. W planach jest stworzenie internetowego systemu zgłoszeniowego w najbliższym czasie. W czasie pielgrzymki może iść 300 osób nie zaszczepionych i nieograniczona ilość osób zaszczepionych, spanie pielgrzymów wyłącznie w namiotach i ewentualnie w szkołach na trasie pielgrzymki

 11. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek + Jadwigę Brzezińską i + Irenę Szafarczyk. Polecamy w modlitwie naszej miłosierdziu Bożemu..

 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. . Modlimy się w intencji dzieci komunijnych, Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page