top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05. 06. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05. 06. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, jutro święto NMP Matki Kościoła, w środę św. Jadwigi Królowej, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Barnaby Ap.

 2. Za tydzień w niedzielę 12.06 uroczystość odpustowa w naszej parafii. Odpust jest największym świętem parafialnym. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Sumę odprawi ks. dr Kamil Więcek z parafii z Witnicy. Dzieci z klasy III,I V i V chłopcy i dziewczynki, przychodzą do kościoła w strojach komunijnych. Zachęcamy dziewczynki do niesienia poduszek i sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 12.30.

 3. W miesiącu czerwcu odprawiamy codziennie nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

 4. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca w Mościcach i Kamieniu Małym.

 5. Dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej będą miały rocznicę I Komunii Świętej 16 czerwca na mszy świętej o 11:00 w Kamieniu Wielkim. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w środę 15.06 o 17.00 w Kamieniu Wielkim.

 6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 7. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Na piątkowe popołudnie dnia 17. 06. zaprasza się młodzież z całej diecezji. W sposób szczególny do wyjazdu zachęca się młodzież, która należy do grup parafialnych i młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Koszt przejazdu 25zł. Zapisy w zakrystii. Dołączymy się do grupy z Witnicy.

 8. 18 czerwca w Rokitnie będziemy obchodzić Odpust Patronki Diecezji – Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i Uroczystości dziękczynne za 50 lat istnienia naszej diecezji. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości, Zapisy w zakrystii. Koszt 25.zł Na uroczystości zaproszeni są wszyscy parafianie, a zwłaszcza członkowie rady parafialnej i zespołu synodalnego, a także rodziny (jest to także dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin). Wyjazd autokarem z Witnicy o godzinie 8:30 powrót około 15:00. Program: godz. 10.00 – Różaniec, 11.00 – Katecheza jubileuszowa, godz. 12. 00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza, po Mszy festyn rodzinny.

 9. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.

 12. Dzisiaj obchodzimy Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej; Godz.12. 00 – Msza św. w katedrze w Gorzowie pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego, 13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny, 15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II

8. Dziękujemy Pani Marzenie Marczak za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Agatę Dolat. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego 9. Zapowiedzi przedślubne: Adam Tokarzewski zam. Krześniczka i Andżelika Stanisławska zam. Borkowo Wielkie, zap. 2.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page