top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15. 08. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15. 08. 2021

1. W tym tygodniu obchodzimy: dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w poniedziałek św. Stefana Węgierskiego – imieniny bpa Stefana Regmunta, we wtorek św. Jacka kpł., w piątek św. Bernarda op. i DK, w sobotę św. Piusa X pp.

2. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na wsparcie biednych kościołów w Diecezji. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.

6. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

7. Dzisiaj 15 sierpnia przypada Rocznica cudu nad Wisłą, rocznica cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i zwycięstwa Wojska Polskiego nad wojskami bolszewickimi.

8. Dzisiaj w Rokitnie odbywają się diecezjalne dożynki pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński) Godz. 10.30 – Różaniec. Godz. 11.15 Konferencja Maryjna, Godz.12. 00 – Suma odpustowa na placu przed bazyliką.

9. Stowarzyszenie „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza mężczyzn na Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 18 września pod hasłem „Twórcza odwaga”. Inicjatywę wspiera bp Tadeusz Lityński. Do udziału w Częstochowie na Jasnej Górze zaproszeni są mężczyźni. Spotkanie będzie też dostępne online dla osób indywidualnych oraz parafii. 10.W dalszym ciągu trwają prace związane z zabezpieczeniem kościoła przed insektami. Dziękujemy Paniom i Panom za wykonane w tym zakresie prace. Dziękujemy Pani Izabelli Złotorowicz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Reginę Masiewicz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 25 lutego do 03 marca 2024r.

Intencje Mszalne  od 25 lutego do 03 marca  2024r. Niedziela 25 lutego Kamień Wielki 8.00+ Mirosława Klimaszewskiego. Intencja mamy. Mościce 9.30+ Tadeusza Rutkowskiego w 2 rocz. śm. Kamień Mały 11.00

bottom of page