top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzieci, której przystępują do I Komunii św. mają próby w tym tygodniu we wtorek, środę i w czwartek o godzinie 16.00 w Kamieniu Wielkim. Rodziców dzieci komunijnych prosimy w sobotę 22.05. na godzinę 10.00 o przygotowanie świątyni wewnątrz i na zewnątrz do I komunii swoich dzieci.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

4. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Andrzeja Boboli M. – Patrona Polski, w środę św. Urbana I Pp i M., w piątek św. Jana Nepomucena, w sobotę św. Rity z Cascii.

6. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i na zewnątrz Pani Stanisławie Szymaszek, a o przyszłe zatroskanie poprosimy rodziców dzieci komunijnych. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

9. Dzisiaj zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zniszczonego w czasie pożaru.

10.Biura i Koła Radia Maryja działające w diecezji proszą o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis „w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam”, prowadzonymi przez organizację Watchdog Polska. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst listu znajduje się pod adresem: www.radiomaryja.pl/informacje/w-obronie-lux-veritatis-podpisz-list-do-prezydenta-rp/

469 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page