top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30. 05. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30. 05. 2021

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek Nawiedzenia NMP, we wtorek św. Justyna, w czwartek Boże Ciało, w sobotę św. Bonifacego

 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione w Mościcach o godzinie 8.00, w Kamieniu Małym o godz. 9.30, główna Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz. 11.00 Zapraszamy na Mszę św. na godz. 11.00. Około godz. 11.40 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Kamienia Wielkiego. Trasa procesji: ul. Kościelna, Stawna, Gorzowska, i ul. Pocztowa.

 3. Przygotowujemy ołtarze:

 • 1 – szy – ul. Kościelna – mieszkańcy ul. Kościelnej

 • 2 – gi – ul. Stawna – dekorują mieszkańcy ul. Stawnej

 • 3 – ci – ul. Gorzowska – mieszkańcy ul. Gorzowskiej

 • 4 – ty – ul. Pocztowa – dekorują mieszkańcy ul. Pocztowej.

 1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji emblematami religijnymi i wywieszenie flag. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopców i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy OSP w Kamieniu Wielkim do niesienia baldachimu. W czasie procesji prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych, szczególnie wymaganych odstępów.

 2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.

 3. Dzisiaj dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do komunii św. w kamieniu Wielkim o godz. 12.30. Od poniedziałku przeżywać będą Biały tydzień na Mszy św. o godz. 18.00, w poniedziałek w Kamieniu Wielkim, we wtorek w Kamieniu Małym i w środę w Kamieniu Wielkim, w czwartek o godz. 11.00 w kamieniu Wielkim i w piątek o godz. 18.00 w kamieniu Wielkim zakończenie Białego tygodnia, poświęcenie i rozdanie obrazków pamiątkowych dzieciom komunijnym.

 4. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.

 5. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

 6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. w Kamieniu Wielkim, we wtorek w Kamieniu Małym. W niedzielę przed Mszą św. w Mościcach

 8. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 9. W przyszłą niedziele po Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w środę.

 10. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 11. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Na Mszach św. i Nabożeństwie czerwcowym będziemy się modlić się w intencji dzieci naszej parafii.

 12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.

 13. Dzisiaj w Gorzowie Wlkp. obchodzony jest Dzień dla Życia i Rodziny.

 14. Próba sypania kwiatków i niesienia wstążek w środę o godz. 17.00 przy kościele. Zapraszamy dziewczynki i chłopców.

 15. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie przyjmuje kandydatów na studia magisterskie, kierunek prawo. Studia są bezpłatne.

 16. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)”.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła przed I komunią św. swoich dzieci, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Józefę Twardą. Modlimy się w intencji dzieci komunijnych, Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Koban – zam. parafia Witnica i Magdalena Nowak - zam. parafia Kamień Wielki, zapowiedź pierwsza.

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page