top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30. 05. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30. 05. 2021

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek Nawiedzenia NMP, we wtorek św. Justyna, w czwartek Boże Ciało, w sobotę św. Bonifacego

 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione w Mościcach o godzinie 8.00, w Kamieniu Małym o godz. 9.30, główna Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz. 11.00 Zapraszamy na Mszę św. na godz. 11.00. Około godz. 11.40 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Kamienia Wielkiego. Trasa procesji: ul. Kościelna, Stawna, Gorzowska, i ul. Pocztowa.

 3. Przygotowujemy ołtarze:

 • 1 – szy – ul. Kościelna – mieszkańcy ul. Kościelnej

 • 2 – gi – ul. Stawna – dekorują mieszkańcy ul. Stawnej

 • 3 – ci – ul. Gorzowska – mieszkańcy ul. Gorzowskiej

 • 4 – ty – ul. Pocztowa – dekorują mieszkańcy ul. Pocztowej.

 1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji emblematami religijnymi i wywieszenie flag. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopców i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy OSP w Kamieniu Wielkim do niesienia baldachimu. W czasie procesji prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych, szczególnie wymaganych odstępów.

 2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.

 3. Dzisiaj dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do komunii św. w kamieniu Wielkim o godz. 12.30. Od poniedziałku przeżywać będą Biały tydzień na Mszy św. o godz. 18.00, w poniedziałek w Kamieniu Wielkim, we wtorek w Kamieniu Małym i w środę w Kamieniu Wielkim, w czwartek o godz. 11.00 w kamieniu Wielkim i w piątek o godz. 18.00 w kamieniu Wielkim zakończenie Białego tygodnia, poświęcenie i rozdanie obrazków pamiątkowych dzieciom komunijnym.

 4. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.

 5. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

 6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. w Kamieniu Wielkim, we wtorek w Kamieniu Małym. W niedzielę przed Mszą św. w Mościcach

 8. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 9. W przyszłą niedziele po Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w środę.

 10. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 11. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Na Mszach św. i Nabożeństwie czerwcowym będziemy się modlić się w intencji dzieci naszej parafii.

 12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. W kościele ilość miejsc jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Dlatego, kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.

 13. Dzisiaj w Gorzowie Wlkp. obchodzony jest Dzień dla Życia i Rodziny.

 14. Próba sypania kwiatków i niesienia wstążek w środę o godz. 17.00 przy kościele. Zapraszamy dziewczynki i chłopców.

 15. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie przyjmuje kandydatów na studia magisterskie, kierunek prawo. Studia są bezpłatne.

 16. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99)”.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła przed I komunią św. swoich dzieci, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Józefę Twardą. Modlimy się w intencji dzieci komunijnych, Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Koban – zam. parafia Witnica i Magdalena Nowak - zam. parafia Kamień Wielki, zapowiedź pierwsza.

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page