top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12. 06. 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12. 06. 2022

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Msza odpustowa o godzinie 12.30 w Kamieniu Wielkim, w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala Bpa i M., w czwartek Boże Ciało, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę NMP Rokitniańskiej – głównej Patronki Diecezji.

 2. W czwartek przypada Uroczy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione w Mościcach o godz. 8.00, w Kamieniu Małym o godzinie 9.30, główna Msza św. o godz. 11.00 w Kamieniu Wielkim. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 11.00 w Kamieniu Wielkim. Około godz. 11..40 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Kamienia Wielkiego. Trasa procesji: ul. Kościelna, Stawna, Gorzowska i ul. Pocztowa.

 3. Przygotowujemy ołtarze:

 • 1 – szy – ul. Kościelna – mieszkańcy ul. Kościelnej

 • 2 – gi – ul. Stawna – dekorują mieszkańcy ul. Stawnej

 • 3 – ci – ul. Gorzowska – dekorują mieszkańcy ul. Gorzowskiej.

 • 4 – ty – ul. Pocztowa– mieszkańcy ul. Pocztowej.

 1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji emblematami religijnymi i wywieszenie flag. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopców i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy OSP do niesienia baldachimu.

 2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.

 3. Próba sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 17.00.

 4. W środę o godz. 17.30 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała.

 5. Dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej będą miały rocznicę I Komunii Świętej 16 czerwca na mszy świętej o 11:00 w Kamieniu Wielkim. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w środę 15.06 o 17.00 w Kamieniu Wielkim.

 6. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.

 7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 8. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19). Na piątkowe popołudnie dnia 17. 06. zaprasza się młodzież z całej diecezji.

 9. W sobotę 18 czerwca w Rokitnie będziemy obchodzić Odpust Patronki Diecezji – Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i Uroczystości dziękczynne za 50 lat istnienia naszej diecezji. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy na te uroczystości, zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 8:30 z Witnicy, powrót około 15:00. Koszt przejazdu 25 zł. Program uroczystości: godz. 10.00 – Różaniec, 11.00 – Katecheza jubileuszowa, godz. 12. 00 Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza, po Mszy festyn rodzinny. Zachęcamy także do wyjazdów indywidualnych własnymi pojazdami.

 10. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.

 11. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej zgora.pl.

12. Dziękujemy Pani Agacie Dolat za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Marię Czarnecką. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. 13. Zapowiedzi przedślubne: Adam Tokarzewski zam. Krześniczka i Andżelika Stanisławska zam. Borkowo Wielkie, zap. 3.51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      16 czerwca 2024r. 1.  Dziś 11 Niedziela zwykła. 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu po Mszy św., w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00. 3. Spowiedź

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r.

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r. Niedziela 16 czerwca Kamień Wielki 8:00.W 50 rocznicę ślubu Zdzisławy i Andrzeja Koniecznych.                                                               

Comments


bottom of page