top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04. 06. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04. 06. 2023

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek św. Bonifacego Bpa i M., w czwartek Boże Ciało.

 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawione w Kamieniu Wielkim o godz. 8.00, główna Msza św. o godz. 12.30. Około 13.15 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Kościelną, Stawną, Gorzowską i Pocztową. Pozostałe Msze św. w Mościcach o godz. 9.30, w Kamieniu Małym o godz. 11.00.

 3. Przygotowujemy ołtarze:

 • 1 – szy – ul. Kościelna – dekorują mieszkańcy tej ulicy.

 • 2 – gi – ul. Stawna – dekorują mieszkańcy tej ulicy.

 • 3 – ci – ul. Gorzowska – dekorują mieszkańcy tej ulicy.

 • 4 – ty – ul. Pocztowa – dekorują mieszkańcy tej ulicy.

 1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji emblematami religijnymi i wywieszenie flag. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy, by chłopcy i dziewczynki przyszli w strojach komunijnych, Dzieci rocznicowe w ten dzień mają rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi, chłopców i dziewczynki do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy OSP z Kamienia Wielkiego do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji.

 2. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 18.00, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, ministrantów i lektorów do służenia, dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków.

 3. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i pożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.

 4. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.

 6. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie.

 7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 8. Dnia 17.06. w Rokitnie odbędą się centralne uroczystości Odpustowe. Zapisy na wyjazd autokarowy w zakrystii.

 9. Społeczność Net – pracująca na rzecz ojców i rodzin – zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się 10 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim (ul. Walczaka 25 – Wyższa Szkoła Biznesu) w godzinach 9:00-17:00. – sobota. Wypowiedzi uczestników: Czas spędzony na warsztatach to bardzo dobra inwestycja – Tomek. Zapisy na stronie www.tato.net.. Liczba miejsc ograniczona.

 10. Kustosz Sanktuarium w Rokitnie, zaprasza w dniu 11 czerwca 2023 r. (niedziela) na drugie z serii spotkań dla par starających się o potomstwo. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00., a po jej zakończeniu spotkanie w Domu Rekolekcyjnym z lek. med. Piotrem Gratkowskim, który opowie m.in. o diagnostyce niepłodności.

 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 w piątek 09.06. br. w Kamieniu Wielkim w kościele o godz. 18.00.

 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła i parafii. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Pani Danucie Andrejczuk, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Beatę Wus. Przed Uroczystością Najświętszego Sakramentu Ciała i Krwi Chrystusa poprosimy rodziców dzieci rocznicowych Pierwszej Komunii Świętej. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, młodzieży bierzmowanej i Dobrodziejów. ZAPOWIEDZI : Piotr Więcek, kawaler, zam. Kamień Wielki i Justyna Andrejczuk zd. Linowska, wdowa, zam. Witnica, zap. II.


92 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentários


bottom of page