top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2022

Składamy wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzenia świąteczne: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask Bożych płynących od Żłóbka Betlejemskiego, pokoju Bożego w sercach i Rodzinach, wszelkich darów Nieba, radości chrześcijańskiej i miłości rodzinnej. Życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa polskich świętych. Życzymy głębokich przeżyć religijnych. Życzeniami obejmujemy wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych i najstarszych, chorych i samotnych a także przybyłych uchodźców z Ukrainy. O wszystkich pamiętamy w modlitwie. Modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i w świecie.

1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Z soboty na niedzielę jest odprawiana Pasterka. Pasterka w Kamieniu Małym o 21.00, w Mościcach o 22.30 i w Kamieniu Wielkim o 24.00. W Boże Narodzenie w Kamieniu Wielkim Mszy św. o godz. 8.00 rano nie będzie. W Pozostałe Msze św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie jak w niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.

2. Na Pasterce zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

3. Jutro w poniedziałek XII. drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu F-T w Zielonej Górze. Jutro rozpoczyna się Oktawa Bożego Narodzenia. Poświęcenie wody.

4. We wtorek przypada św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę św. Młodzianków Męczenników, w piątek Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w sobotę św. Sylwestra.

5. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Wydanie świąteczne.

6. W sobotę przypada zakończenie Starego Roku. Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 17.00, w Mościcach w czwartek o godz. 17.00 i w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kamieniu Wielkim Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Święto obowiązkowe.

8. W Nowy Rok na filiach zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św., a w Kamieniu Wielkim w środę 4 stycznia..

9. Dnia 6 stycznia 2023 r. w Uroczystość Trzech Króli odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 wyruszymy w Orszaku Trzech Króli wokół kościoła parafialnego na Mszę św. Już dziś zachęcamy dzieci i młodzież i dorosłych do przygotowywania strojów na przemarsz.

10.W piątek, 30 grudnia w święto Świętej Rodziny, Bp Tadeusz Lityński udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

Od 2 stycznia rozpoczynamy wizytację duszpasterską rodzin zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, zaznajomienia się z potrzebami duchowymi i materialnymi rodzin oraz omówienie udziału rodzin w życiu parafii i Kościoła. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowują pomoce od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują dzienniczki. Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30. Plan kolędy zostanie podany za tydzień.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia i czasu przygotowania do świąt. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za przygotowanie i dekorację choinek oraz przygotowanie Żłóbka Bożonarodzeniowego.


75 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page