top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2022

Składamy wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzenia świąteczne: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask Bożych płynących od Żłóbka Betlejemskiego, pokoju Bożego w sercach i Rodzinach, wszelkich darów Nieba, radości chrześcijańskiej i miłości rodzinnej. Życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa polskich świętych. Życzymy głębokich przeżyć religijnych. Życzeniami obejmujemy wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych i najstarszych, chorych i samotnych a także przybyłych uchodźców z Ukrainy. O wszystkich pamiętamy w modlitwie. Modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i w świecie.

1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Z soboty na niedzielę jest odprawiana Pasterka. Pasterka w Kamieniu Małym o 21.00, w Mościcach o 22.30 i w Kamieniu Wielkim o 24.00. W Boże Narodzenie w Kamieniu Wielkim Mszy św. o godz. 8.00 rano nie będzie. W Pozostałe Msze św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie jak w niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.

2. Na Pasterce zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

3. Jutro w poniedziałek XII. drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu F-T w Zielonej Górze. Jutro rozpoczyna się Oktawa Bożego Narodzenia. Poświęcenie wody.

4. We wtorek przypada św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę św. Młodzianków Męczenników, w piątek Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w sobotę św. Sylwestra.

5. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Wydanie świąteczne.

6. W sobotę przypada zakończenie Starego Roku. Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 17.00, w Mościcach w czwartek o godz. 17.00 i w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kamieniu Wielkim Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Święto obowiązkowe.

8. W Nowy Rok na filiach zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św., a w Kamieniu Wielkim w środę 4 stycznia..

9. Dnia 6 stycznia 2023 r. w Uroczystość Trzech Króli odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 wyruszymy w Orszaku Trzech Króli wokół kościoła parafialnego na Mszę św. Już dziś zachęcamy dzieci i młodzież i dorosłych do przygotowywania strojów na przemarsz.

10.W piątek, 30 grudnia w święto Świętej Rodziny, Bp Tadeusz Lityński udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

Od 2 stycznia rozpoczynamy wizytację duszpasterską rodzin zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, zaznajomienia się z potrzebami duchowymi i materialnymi rodzin oraz omówienie udziału rodzin w życiu parafii i Kościoła. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowują pomoce od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują dzienniczki. Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30. Plan kolędy zostanie podany za tydzień.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia i czasu przygotowania do świąt. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za przygotowanie i dekorację choinek oraz przygotowanie Żłóbka Bożonarodzeniowego.


75 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page