top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny – 26. 12. 2021 .

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny – 26. 12. 2021

 1. Składam wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzenia świąteczne: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask Bożych płynących od Żłóbka Betlejemskiego, pokoju Bożego w sercach i Rodzinach, wszelkich darów Nieba, radości chrześcijańskiej i miłości rodzinnej. W trudnych czasach pandemii życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, dużo sił i wytrwałości, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa polskich świętych. Życzymy głębokich przeżyć religijnych. Życzeniami obejmujemy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, małżeństwa i rodziny, chorych i samotnych, służby medyczne i porządkowe, policję, wojsko i straż graniczną, każdego człowieka. Zapewniamy o naszej modlitwie.

 2. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu F-T w Zielonej Górze.

 3. Można nabywać tygodniki Niedziela a w nim dołączony Modlitewnik z kalendarzem i Gość Niedzielny z płytą Pisma św. Wydanie świąteczne.

 4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

 5. Zbliża się czas kolędowy. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu i Biskupa Diecezjalnego, kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele. Jeśli ktoś chce, by ksiądz odwiedził indywidualnie daną rodzinę, to winien to wcześniej zgłosić w zakrystii do 31.12. 2021 r.

 6. W tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek świętych Młodzianków Męczenników, w piątek św. Sylwestra, w sobotę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – święto obowiązkowe.

 7. W piątek przypada zakończenie Starego Roku. Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne we wtorek 28 .12 o godz. 17.00 i w Kamieniu Małym , w czwartek 30.12 w Mościcach o godz. 17.00, w piątek 31.12 w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00. . Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

 8. W sobotę obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nie będzie Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

 9. Ksiądz Biskup T. Lityński udzielił dyspensy na dzień 31 grudnia br.

 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia i czasu przygotowania do świąt. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za przygotowanie i dekorację choinek oraz przygotowanie Żłóbka Bożonarodzeniowego. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza – lektorom i ministrantom, paniom. 11. Z naszej Parafii odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek śp. Jerzego Nowaka, Marię Koropczuk i Marię Tyczyńską. Zmarłym wypraszajmy miłosierdzie Boże

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page