top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny – 26. 12. 2021 .

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny – 26. 12. 2021

 1. Składam wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzenia świąteczne: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask Bożych płynących od Żłóbka Betlejemskiego, pokoju Bożego w sercach i Rodzinach, wszelkich darów Nieba, radości chrześcijańskiej i miłości rodzinnej. W trudnych czasach pandemii życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, dużo sił i wytrwałości, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa polskich świętych. Życzymy głębokich przeżyć religijnych. Życzeniami obejmujemy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, małżeństwa i rodziny, chorych i samotnych, służby medyczne i porządkowe, policję, wojsko i straż graniczną, każdego człowieka. Zapewniamy o naszej modlitwie.

 2. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu F-T w Zielonej Górze.

 3. Można nabywać tygodniki Niedziela a w nim dołączony Modlitewnik z kalendarzem i Gość Niedzielny z płytą Pisma św. Wydanie świąteczne.

 4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

 5. Zbliża się czas kolędowy. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu i Biskupa Diecezjalnego, kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele. Jeśli ktoś chce, by ksiądz odwiedził indywidualnie daną rodzinę, to winien to wcześniej zgłosić w zakrystii do 31.12. 2021 r.

 6. W tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek świętych Młodzianków Męczenników, w piątek św. Sylwestra, w sobotę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – święto obowiązkowe.

 7. W piątek przypada zakończenie Starego Roku. Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne we wtorek 28 .12 o godz. 17.00 i w Kamieniu Małym , w czwartek 30.12 w Mościcach o godz. 17.00, w piątek 31.12 w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00. . Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

 8. W sobotę obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nie będzie Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

 9. Ksiądz Biskup T. Lityński udzielił dyspensy na dzień 31 grudnia br.

 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia i czasu przygotowania do świąt. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za przygotowanie i dekorację choinek oraz przygotowanie Żłóbka Bożonarodzeniowego. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza – lektorom i ministrantom, paniom. 11. Z naszej Parafii odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek śp. Jerzego Nowaka, Marię Koropczuk i Marię Tyczyńską. Zmarłym wypraszajmy miłosierdzie Boże

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 03 do 10 marca 2024r.

Intencje Mszalne  od 03  do 10 marca  2024r. Niedziela 03 marca Kamień Wielki 8.00+ O dar nieba dla śp. Kazimierza Rajskiego. Intencja żony, dzieci, wnuków i prawnuków.                        

Intencje Mszalne od 25 lutego do 03 marca 2024r.

Intencje Mszalne  od 25 lutego do 03 marca  2024r. Niedziela 25 lutego Kamień Wielki 8.00+ Mirosława Klimaszewskiego. Intencja mamy. Mościce 9.30+ Tadeusza Rutkowskiego w 2 rocz. śm. Kamień Mały 11.00

bottom of page