top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2023

1. Wczoraj 31. 12. 2022 r. o godzinie 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł papież-senior Benedykt XVI. Papież Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych teologów naszych czasów, człowiekiem niezwykłej wiary, pokory, prostoty, dobroci, przyjacielem Polaków i Polski. Długoletni współpracownik św. Jana Pawła II. Kochał Jezusa, Maryję, drugiego człowieka i Kościół Chrystusowy. Msza św. pogrzebowa papieża Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia na Placu św. Piotra o godz. 9.30. Przewodniczyć jej będzie papież Franciszek. W poniedziałek 2 stycznia ciało zmarłego Papieża zostanie wystawione w Bazylice Watykańskiej.

2. W naszej parafii Msza św. za zmarłego Papieża Benedykta XVI zostanie odprawiona w czwartek o godz. 8.00 rano w Kamieniu Wielkim.

3. Składam wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom Życzenia Noworoczne: obfitości łask Bożych, pokoju w domach i rodzinach, zdrowia, wzrastania dzieci w blaskach Bożej miłości, życzliwości bliźnich i opieki Matki Bożej.

4. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kamieniu Wielkim o godz. 8.00 Mszy św. nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

5. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, we wtorek Najświętszego Imienia Jezus, w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego.

6. Można nabywać tygodniki Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

7. Dzisiaj w Nowy Rok zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym, w Kamieniu Wielkim w środę 4 stycznia o godz.15.00.

8. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Będzie poświęcona specjalna woda z egzorcyzmem. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2023. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane na tacę z Uroczystości Trzech Króli będą przeznaczone na cele misyjne. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

9. W piątek 6 stycznia 2023 r. w Uroczystość Trzech Króli w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” Pochód przejdzie wokół kościoła parafialnego na Mszę św. Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowywania strojów na przemarsz ulicami miasta. Zapraszamy dzieci w strojach jasełkowych, przebrane na aniołków, pasterzy, królów, Maryję, św. Józefa, innych świętych i rycerzy polskich.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św.

11. Od 2 stycznia wizyta duszpasterska rodzin zwana kolędą. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowują pomoce od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują indeksy. Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.00.

Porządek kolędy: od 2 stycznia do 9 stycznia 2023r.

  • Poniedziałek Kamień Mały – od Mościczek tzw. Wschód do numeru 27. Po obu stronach.

  • Wtorek Kamień Mały – cd. po numerze 27 do 43 numeru. Po obu stronach.

  • Środa Kamień Mały – cd. od numeru 44 do 60 numeru, Po obu stronach.

  • Czwartek Kamień Mały – bloki i stara szkoła.

  • Sobota – od godz. 10.00 - cała Krześniczka od Kamienia Małego. Po obu stronach.

  • Poniedziałek 8 stycznia Kamień Mały – od numeru 63, 64,81 aż do końca, cały Zachód. Po obu stronach


Dziękuję za posprzątanie kościoła Pani Anicie Mołdoch, a o przyszłe zatroskanie poproszę Sylwię Młynarczyk.

148 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ogłoszenia duszpasterskie 03-12-2023 I Niedziela Adwentu 1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". 2. Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwan

Intencje Mszalne od 03 do 10 grudnia 2023r. Niedziela 03 grudnia Kamień Wielki 8.00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wiktorii i Jakuba. Mościce 9.30 Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski z

bottom of page