top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2023

1. Wczoraj 31. 12. 2022 r. o godzinie 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł papież-senior Benedykt XVI. Papież Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych teologów naszych czasów, człowiekiem niezwykłej wiary, pokory, prostoty, dobroci, przyjacielem Polaków i Polski. Długoletni współpracownik św. Jana Pawła II. Kochał Jezusa, Maryję, drugiego człowieka i Kościół Chrystusowy. Msza św. pogrzebowa papieża Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia na Placu św. Piotra o godz. 9.30. Przewodniczyć jej będzie papież Franciszek. W poniedziałek 2 stycznia ciało zmarłego Papieża zostanie wystawione w Bazylice Watykańskiej.

2. W naszej parafii Msza św. za zmarłego Papieża Benedykta XVI zostanie odprawiona w czwartek o godz. 8.00 rano w Kamieniu Wielkim.

3. Składam wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom Życzenia Noworoczne: obfitości łask Bożych, pokoju w domach i rodzinach, zdrowia, wzrastania dzieci w blaskach Bożej miłości, życzliwości bliźnich i opieki Matki Bożej.

4. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kamieniu Wielkim o godz. 8.00 Mszy św. nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

5. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, we wtorek Najświętszego Imienia Jezus, w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego.

6. Można nabywać tygodniki Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

7. Dzisiaj w Nowy Rok zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym, w Kamieniu Wielkim w środę 4 stycznia o godz.15.00.

8. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Będzie poświęcona specjalna woda z egzorcyzmem. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2023. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane na tacę z Uroczystości Trzech Króli będą przeznaczone na cele misyjne. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

9. W piątek 6 stycznia 2023 r. w Uroczystość Trzech Króli w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” Pochód przejdzie wokół kościoła parafialnego na Mszę św. Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowywania strojów na przemarsz ulicami miasta. Zapraszamy dzieci w strojach jasełkowych, przebrane na aniołków, pasterzy, królów, Maryję, św. Józefa, innych świętych i rycerzy polskich.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św.

11. Od 2 stycznia wizyta duszpasterska rodzin zwana kolędą. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowują pomoce od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują indeksy. Rozpoczęcie kolędy o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 10.00.

Porządek kolędy: od 2 stycznia do 9 stycznia 2023r.

  • Poniedziałek Kamień Mały – od Mościczek tzw. Wschód do numeru 27. Po obu stronach.

  • Wtorek Kamień Mały – cd. po numerze 27 do 43 numeru. Po obu stronach.

  • Środa Kamień Mały – cd. od numeru 44 do 60 numeru, Po obu stronach.

  • Czwartek Kamień Mały – bloki i stara szkoła.

  • Sobota – od godz. 10.00 - cała Krześniczka od Kamienia Małego. Po obu stronach.

  • Poniedziałek 8 stycznia Kamień Mały – od numeru 63, 64,81 aż do końca, cały Zachód. Po obu stronach


Dziękuję za posprzątanie kościoła Pani Anicie Mołdoch, a o przyszłe zatroskanie poproszę Sylwię Młynarczyk.

152 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page