top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 28. 03. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 28. 03. 2021


1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie palm.

2. Gorzkie Żale dzisiaj w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Wielki Tydzień – na wszystkich Mszach św. czytany jest opis Męki Pańskiej.

4. Obrzędy Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 i w Mościcach o godz. 16.00 i Kamieniu Małym o godz. 17.00 w Wielki Piątek.

5. Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej i następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Kamieniu Wielkim do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi od 17.00 i po liturgii możliwość spowiedzi do końca Adoracji.

6. Wielki PiątekPamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Od godz. 10.00 rozpoczęcie adoracji i spowiedź, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu oraz rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy na które złożą się: czytanie opisu Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i Gorzkie Żale. Adoracja po obrzędach w Mościcach do godz. 19.00 w Kamieniu Małym do 20.00, w Kamieniu Wielkim do godz.21,00. W Wielki Piątek dekorujemy krzyże przydrożne.

7. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna Od godz. 10.00 rozpoczęcie adoracji w Kamieniu Wielkim i spowiedź. Liturgia wieczorna rozpoczyna się o godz. 18.00, na którą złożą się: poświęcenie ognia, paschału, Orędzie Wielkanocne, czytanie proroctw ze Starego Testamentu i radość z wypełnienia Nowego Testamentu, poświęcenie wody chrzcielnej, Msza Wigilii Paschalnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece.

8. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

Tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościołach i na zewnątrz świątyń jest odwołane. Biskup diecezjalny pobłogosławi pokarmy w gorzowskiej katedrze. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi o godz. 11.00 TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Wiernych zachęcamy do duchowej łączności z tym obrzędem przez przygotowanie stołu przykrytego obrusem, z umieszczonym na nim krzyżem i zapaloną świecą (np. paschalikiem Caritas). Wspólna modlitwa z biskupem oraz gest błogosławieństwa wykonany przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domach do pobłogosławienia. Błogosławieństwo pokarmów może się odbyć także wśród domowników przed śniadaniem niedzielnym. Po wspólnej modlitwie błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba.

9. W Wielką Sobotę zachęca się do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.

10. Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto w roku kościelnym Msze św. jak w niedzielę.

11.W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów świętych, będzie o godz. 10.00 w Katedrze w Gorzowie Wlkp.

12.Rodzice i młodzież przygotowująca się sakramentu bierzmowania przygotowują Ciemnicę i Boży Grób.

13.Spowiedź w tygodniu przed Mszą św, wieczorną o godz. 17.30.

14. Rekolekcje Wielkopostne ze względu na zaostrzone przepisy nie odbędą się.

15.Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. W związku z tym wszystkie celebracje w kościele naszej parafii mogą się odbywać jedynie z zachowaniem tych norm. W tym celu: przed drzwiami kościoła posługujący będą prowadzić liczenie wchodzących, w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować, na drzwiach kościoła została umieszczona aktualna informacja o limicie uczestników. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. . Zachęca się też do uczestnictwa przez telewizję i radio.

16.Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.

17.Można nabywać: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny 18.Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł. 19.Można odpisać 1% od podatku na cele Caritas naszej diecezji. 20..Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. 21.Dziękujemy Pani Gabrieli Wojdyle za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Irenę Sokołowską. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii. Modlimy się o dobre przeżycie Truduum Paschalnego. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page