top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 28. 03. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 28. 03. 2021


1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie palm.

2. Gorzkie Żale dzisiaj w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Wielki Tydzień – na wszystkich Mszach św. czytany jest opis Męki Pańskiej.

4. Obrzędy Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 i w Mościcach o godz. 16.00 i Kamieniu Małym o godz. 17.00 w Wielki Piątek.

5. Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej i następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Kamieniu Wielkim do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi od 17.00 i po liturgii możliwość spowiedzi do końca Adoracji.

6. Wielki PiątekPamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Od godz. 10.00 rozpoczęcie adoracji i spowiedź, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu oraz rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy na które złożą się: czytanie opisu Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i Gorzkie Żale. Adoracja po obrzędach w Mościcach do godz. 19.00 w Kamieniu Małym do 20.00, w Kamieniu Wielkim do godz.21,00. W Wielki Piątek dekorujemy krzyże przydrożne.

7. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna Od godz. 10.00 rozpoczęcie adoracji w Kamieniu Wielkim i spowiedź. Liturgia wieczorna rozpoczyna się o godz. 18.00, na którą złożą się: poświęcenie ognia, paschału, Orędzie Wielkanocne, czytanie proroctw ze Starego Testamentu i radość z wypełnienia Nowego Testamentu, poświęcenie wody chrzcielnej, Msza Wigilii Paschalnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece.

8. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

Tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościołach i na zewnątrz świątyń jest odwołane. Biskup diecezjalny pobłogosławi pokarmy w gorzowskiej katedrze. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi o godz. 11.00 TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Wiernych zachęcamy do duchowej łączności z tym obrzędem przez przygotowanie stołu przykrytego obrusem, z umieszczonym na nim krzyżem i zapaloną świecą (np. paschalikiem Caritas). Wspólna modlitwa z biskupem oraz gest błogosławieństwa wykonany przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domach do pobłogosławienia. Błogosławieństwo pokarmów może się odbyć także wśród domowników przed śniadaniem niedzielnym. Po wspólnej modlitwie błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba.

9. W Wielką Sobotę zachęca się do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.

10. Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto w roku kościelnym Msze św. jak w niedzielę.

11.W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów świętych, będzie o godz. 10.00 w Katedrze w Gorzowie Wlkp.

12.Rodzice i młodzież przygotowująca się sakramentu bierzmowania przygotowują Ciemnicę i Boży Grób.

13.Spowiedź w tygodniu przed Mszą św, wieczorną o godz. 17.30.

14. Rekolekcje Wielkopostne ze względu na zaostrzone przepisy nie odbędą się.

15.Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. W związku z tym wszystkie celebracje w kościele naszej parafii mogą się odbywać jedynie z zachowaniem tych norm. W tym celu: przed drzwiami kościoła posługujący będą prowadzić liczenie wchodzących, w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować, na drzwiach kościoła została umieszczona aktualna informacja o limicie uczestników. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. . Zachęca się też do uczestnictwa przez telewizję i radio.

16.Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.

17.Można nabywać: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny 18.Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł. 19.Można odpisać 1% od podatku na cele Caritas naszej diecezji. 20..Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. 21.Dziękujemy Pani Gabrieli Wojdyle za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Irenę Sokołowską. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii. Modlimy się o dobre przeżycie Truduum Paschalnego. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page