top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24. 04. 2022 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24. 04. 2022

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna i równocześnie Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można zyskać odpust zupełny.

 2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada Patronalne Święto Caritas. W tym roku jest obchodzone jako Dzień Dobra w łączności z Ukrainą.

 3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się VI Narodowe Czytanie Biblii.

 5. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.

 6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 7. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha Bpa i M. Głównego Patrona Polski – święto przeniesione, w czwartek św. Ludwika Marii Grinion de Montfort, w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej Dz. DK i Patronki Europy.

 8. W przyszłą niedzielę na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w środę na Mszy św. wieczornej.

 9. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Również z naszej parafii udała się młodzież maturalna wraz z księdzem Piotrem na Jasna Górę.

 10. Dzisiaj przypada niedziela modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg.

 11. W piątek w Kościele w Polsce obchodzi się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 12. Od przyszłej niedzieli odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w dni powszednie przed Mszy św. wieczorną. W niedzielę na filiach po Mszy św., w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.

 13. W niedzielę 8 maja 2022 r. odbędzie się pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Paradyża.

 14. Zapowiedzi przedślubne : Tomasz Burza zam. Kamień Wielki i Justyna Kędra zam. Godziszów, zap.1.

 15. Dziękujemy Pani Kazimierze Wąsiel za sprzątanie świątyni, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Jolantę Sowę. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania i młodzieży maturalnej. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page