top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24. 04. 2022 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24. 04. 2022

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna i równocześnie Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można zyskać odpust zupełny.

 2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada Patronalne Święto Caritas. W tym roku jest obchodzone jako Dzień Dobra w łączności z Ukrainą.

 3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się VI Narodowe Czytanie Biblii.

 5. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.

 6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 7. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha Bpa i M. Głównego Patrona Polski – święto przeniesione, w czwartek św. Ludwika Marii Grinion de Montfort, w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej Dz. DK i Patronki Europy.

 8. W przyszłą niedzielę na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w środę na Mszy św. wieczornej.

 9. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Również z naszej parafii udała się młodzież maturalna wraz z księdzem Piotrem na Jasna Górę.

 10. Dzisiaj przypada niedziela modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg.

 11. W piątek w Kościele w Polsce obchodzi się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 12. Od przyszłej niedzieli odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w dni powszednie przed Mszy św. wieczorną. W niedzielę na filiach po Mszy św., w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.

 13. W niedzielę 8 maja 2022 r. odbędzie się pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Paradyża.

 14. Zapowiedzi przedślubne : Tomasz Burza zam. Kamień Wielki i Justyna Kędra zam. Godziszów, zap.1.

 15. Dziękujemy Pani Kazimierze Wąsiel za sprzątanie świątyni, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Jolantę Sowę. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania i młodzieży maturalnej. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page