top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021

1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można będzie zyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj patronalne święto Caritas i zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się V Narodowe Czytanie Biblii.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Dla przychodzących do kościoła, przy wejściu do kościoła są maseczki, które możemy zabierać do osobistego użytku. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. W tym celu: w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować, na drzwiach kościoła została umieszczona aktualna informacja o limicie uczestników. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

5. W piątek 16.04.2021 r. spotkanie obowiązkowe młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 8 i dorosłych w Kamieniu Wielkim w kościele o godz. 18.00.

6. W środę, dnia 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, który odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. I to wtedy też narodziła się chrześcijańska Polska. W tym dniu kościoły i domy parafialne dekorujemy flagami narodowymi, papieskimi i maryjnymi.

7. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Małgorzacie Mróz, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Katarzynę Czernecką

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page