top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021

1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można będzie zyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj patronalne święto Caritas i zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się V Narodowe Czytanie Biblii.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Dla przychodzących do kościoła, przy wejściu do kościoła są maseczki, które możemy zabierać do osobistego użytku. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. W tym celu: w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować, na drzwiach kościoła została umieszczona aktualna informacja o limicie uczestników. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

5. W piątek 16.04.2021 r. spotkanie obowiązkowe młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 8 i dorosłych w Kamieniu Wielkim w kościele o godz. 18.00.

6. W środę, dnia 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, który odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. I to wtedy też narodziła się chrześcijańska Polska. W tym dniu kościoły i domy parafialne dekorujemy flagami narodowymi, papieskimi i maryjnymi.

7. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Małgorzacie Mróz, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Katarzynę Czernecką

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page