top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 19. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 19. 03. 2023

 1. W tym tygodniu przypada: jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP -Patrona Mężczyzn, Opiekuna Kościoła i Patrona dobrej śmierci– święto przeniesione z niedzieli, w sobotę Uroczystość Zawistowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 17.30, w czwartek w Mościcach o godz. 17.30 i w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia i wyrzeczenia.

 3. Dzisiaj na Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 wystąpi chór Canto.

 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 5. Po Mszy św. można składać do puszek ofiary na Jałmużnę Wielkopostną. Ofiary zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej.

 6. Caritas naszej diecezji zachęca, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów.

 7. Caritas naszej Diecezji rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 20 zł.

 8. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.

 9. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Można wypełniać deklaracje o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery Duchowej Adopcji znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy do wypełnienia i wpisania się do Księgi Adopcyjnej.

 10. Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii od 02 kwietnia do 04. kwietnia: rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży oraz rekolekcje dla dorosłych. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.

 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 26 marca w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

12. Zapowiedzi - Zamierzają zawrzeć związek małżeński: 1. Mariusz Piotr Wojciechowski, stanu kawaler, zam. Mościczki i Justyna Alicja Słotosch zd. Wysoczańska, stanu wdowa, zam. Mościce. 2. Kacper Paprocki, stanu kawaler, zam. Kamień Wielki i Wiktoria Chańko, stanu panna, zam. Kamień Wielki. Zapowiedz 2. 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Małgorzacie Jurkowskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Rapcię. O przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i wystroju do Świąt Wielkanocnych poprosimy rodziców z młodzieżą do bierzmowania z 8 klasy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i zbliżających się Rekolekcji .

69 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page