top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14. 03. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14. 03. 2021

1. W tym tygodniu przypada w piątek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP - Patrona Mężczyzn i Opiekuna Kościoła. Można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz.18.00 2.W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 17.30, w Mościcach w czwartek o godz. 17.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych. 3. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. 4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. 5. Można nabywać: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i specjalny dodatkowy Gość Niedzielny o św. Józefie w cenie 9 zł. 6. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas naszej diecezji. Świece Wielkanocne można również nabyć w sklepie ABC w Kamieniu Wielkim.. 7. Zgodnie z zarządzeniem papieża Franciszka, obecny rok liturgiczny poświęcony jest św. Józefowi. Po Mszy św. codziennie modlimy się do św. Józefa. 8.Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii rozpoczną się w niedzielę 28 marca. 9. Można odpisać 1% od podatku na cele Caritas naszej diecezji. 10.19 marca w uroczystość św. Józefa o godz. 15.00 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie Bp Tadeusz Lityński przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii otwierającej Rok Rodziny. 11.Sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Edycie Mosiewicz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Gabrielę Wojdyłę. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Commenti


bottom of page