top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 30. 04. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 30. 04. 2023

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

2. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego, w środę NMP Królowej Polski, w czwartek św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba.

3. Dnia 3 Maja w środę przypada Uroczystość NMP Królowej PolskiGłównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę.

4. Od jutra odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, po nabożeństwie Msza św., w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź we wtorek w Kamieniu Małym przed Mszą św. w Kamieniu Wielkim w piątek przed Mszą św. a w sobotę w Mościcach przed Mszą św. o godz. 17.00.

6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w piątek 5 Maja.

9. Uroczystość beatyfikacyjna Rodziny Ulmów, Miłosiernych Samarytan z Markowej, odbędzie się w niedzielę, 10 września o godz. 10.00 w Markowej k. Łańcuta (województwo podkarpackie). W związku z tym, zgodnie z wytycznymi organizatorów, do 25 maja br. należy zgłosić przewidywaną liczbę pielgrzymów, autokarów i samochodów osobowych, dla których – za pośrednictwem Wydziału Duszpasterskiego – będą zamówione karty wstępu do sektorów i karty do koncelebry. Chętni na wyjazd zgłaszają się w zakrystii lub kancelarii.

10. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w swym liście przypomina podstawowe zasady ochrony przed próbami oszustw i wyłudzeń. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, czy dalekich krewnych) lub za policjantów, nie przekazywać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów, a transakcje zawierać w siedzibie firmy.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Annie Wasik za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Laskowską - Niemczyk. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania.

Zapowiedzi:


1. Dawid Sławomir Szewski, stanu wolnego, zam. w Jeziorach i Wiktoria Semeniw, stanu wolnego, zam. w Kamieniu Małym, zap.II.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentarios


bottom of page