top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 30. 04. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 30. 04. 2023

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

2. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego, w środę NMP Królowej Polski, w czwartek św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba.

3. Dnia 3 Maja w środę przypada Uroczystość NMP Królowej PolskiGłównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę.

4. Od jutra odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, po nabożeństwie Msza św., w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź we wtorek w Kamieniu Małym przed Mszą św. w Kamieniu Wielkim w piątek przed Mszą św. a w sobotę w Mościcach przed Mszą św. o godz. 17.00.

6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w piątek 5 Maja.

9. Uroczystość beatyfikacyjna Rodziny Ulmów, Miłosiernych Samarytan z Markowej, odbędzie się w niedzielę, 10 września o godz. 10.00 w Markowej k. Łańcuta (województwo podkarpackie). W związku z tym, zgodnie z wytycznymi organizatorów, do 25 maja br. należy zgłosić przewidywaną liczbę pielgrzymów, autokarów i samochodów osobowych, dla których – za pośrednictwem Wydziału Duszpasterskiego – będą zamówione karty wstępu do sektorów i karty do koncelebry. Chętni na wyjazd zgłaszają się w zakrystii lub kancelarii.

10. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w swym liście przypomina podstawowe zasady ochrony przed próbami oszustw i wyłudzeń. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, czy dalekich krewnych) lub za policjantów, nie przekazywać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów, a transakcje zawierać w siedzibie firmy.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Annie Wasik za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Laskowską - Niemczyk. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania.

Zapowiedzi:


1. Dawid Sławomir Szewski, stanu wolnego, zam. w Jeziorach i Wiktoria Semeniw, stanu wolnego, zam. w Kamieniu Małym, zap.II.

53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page