top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 08. 05. 2022 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 08. 05. 2022

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

2. Dzisiaj dzieci z klas III w Kamieniu Małym przyjmą I Komunię św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci zbierają się 15 minut przed 11.00 przed kościołem.

3. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. będą przeżywać tzw. Białą Miesięcznicę, czyli przez miesiąc w niedzielę przychodzą wraz z rodzicami do kościoła na godz. 11.00 na Mszę św. i po Mszy św. nabożeństwo majowe.

4. W miesiącu maju odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św., w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.

5. We wtorek 17. 05. w Witnicy Ks. Biskup Paweł Socha na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W niedzielę 15.0.5 w Witnicy o godz.18.00 na Mszy św. wręczenie krzyży i próba wraz z świadkami. W poniedziałek 16.05. o godz. 18.30 spowiedź.

6. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Stanisława Bpa i M. – Głównego Patrona Polski, w piątek NMP Fatimskiej, w sobotę św. Macieja Apostoła.

7. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.

8. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

9. W najbliższy piątek 13 maja przypada Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

10. Wczoraj odbyła się pielgrzymka ministrantów z naszej parafii do Paradyża.

11. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych w Kamieniu Małym za sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Danucie Rajskiej , a o przyszłe zatroskanie poprosimy rodziców dzieci komunijnych w Kamieniu Wielkim o generalne sprzątanie w kościele i terenu wokół kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przystępujących i przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Burza zam. Kamień Wielki i Justyna Kędra zam. Godziszów, zap. 3.

48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page