OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU (24.12.2023)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU (24.12.2023)

1.     Po Mszy św. można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny.

2.     Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Msze św. będą odprawiane, tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie  Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

3.     Wieczorem będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną. Podczas Wieczerzy niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, czytamy fragment Pisma Św. o narodzeniu Zbawiciela, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu.

4.     W godzinach wieczornych zapraszamy na Pasterkę. Pierwsza pasterka w Kamieniu Małym  o godz. 21.00; druga w Mościcach o godz. 22.30                    i  Pasterka w Kościele Parafialnym w Kamieniu Wielkim o godz. 24.00. Taca z Pasterek przeznaczona jest Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Sługi Bożego ks. biskupa Wilhelma Pluty.

5.     W pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, w poniedziałek nie będzie porannej Mszy św. o godz. 8.00 w Kamieniu Wielkim. Pozostałe Msze św. będą w Mościcach  o godz. 9.30, w Kamieniu Małym o godz. 11.00 i w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

6.     W drugi dzień świąt Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Taca z tych Mszy św. przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na utrzymanie Wydziału Teologicznego w Zielonej Górze. Bóg zapłać za ofiary.

7.     W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii śp. Helenę Rybińską. Wieczny odpoczynek…

8.      Dziękujemy za Dekorację na Boże Narodzenie w Kamieniu Wielkim  rodzicom  dzieci komunijnych, a o przyszłe zatroskanie o kościół poprosimy Panią  Aleksandrę Tokarzewską.

9.     Parafianom oraz Gościom życzę spokojnej niedzieli oraz dobrego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.