top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 19. 12. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 19. 12. 2021

  1. W tym tygodniu Msza św. Roratnia od poniedziałku do środy o godz. 17.00 dla wszystkich. Dziękujemy wszystkim, którzy w niedzielę 12.12.2021 przystąpili do sakramentu Pokuty.

  2. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie. W Wigilię wieczorem wspólnie zasiadamy przy stole wigilijnym: modlimy się, czytamy fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, śpiewamy kolędy, zapalamy świecę Wigilijną, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W ten wieczór pamiętamy o osobach chorych i samotnych. W Wigilię nie spożywamy pokarmów mięsnych.

  3. W sobotę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Z piątku na sobotę zostanie odprawiona Msza św. Pasterska. Pasterka w Kamieniu Małym o godz. 21.00, w Mościcach o godz. 22.30, w Kamieniu Wielkim o godz. 24.00. W Boże Narodzenie w Kamieniu Wielkim Mszy św. o godz. 8.00 rano nie będzie. Pozostałe Msze św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.

  4. Na Pasterce zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu F-T w Zielonej Górze.

  6. Można nabywać tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

  7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

  8. Zbliża się czas kolędowy. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu i Biskupa Diecezjalnego, kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele. Jeśli ktoś chce, by ksiądz odwiedził indywidualnie daną rodzinę, to winien to wcześniej zgłosić do końca roku, tj. do 31.12. 2021 r.

  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Iwonie Kozłowskiej za sprzątanie kościoła. Wystrój kościoła na Boże Narodzenie przygotowują rodzice dzieci komunijnych. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów.

108 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page