top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 18. 12. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 18. 12. 2022

  1. W ostatni wtorek zakończyły się w naszej parafii Rekolekcje połączone ze spowiedzią rekolekcyjną. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i przystąpili do sakramentu Pokuty. Dziękujemy tym, którzy przejęli medalik i różę św. Rity. Kto jeszcze nie przystąpił do spowiedzi przed świętami, niech to uczyni w najbliższym czasie.

  2. W tym tygodniu Msza św. Roratnia o godz. 17.00 dla wszystkich.

  3. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W Wigilię wieczorem wspólnie zasiadamy przy stole wigilijnym: modlimy się, czytamy fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, śpiewamy kolędy, zapalamy świecę Wigilijną, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W ten wieczór pamiętamy o osobach chorych i samotnych. W Wigilię nie spożywamy pokarmów mięsnych.

  4. W niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Z soboty na niedzielę zostanie odprawiona Msza św. Pasterska. Pasterka w Kamieniu Małym o 21.00. W Mościcach Pasterka o godz. 22.30, w Kamieniu Wielkim o 24.00. W Boże Narodzenie w Kamieniu Wielkim św. o godz. 8.00 rano nie będzie Mszy św. Pozostałe Msze św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.

  5. Na Pasterce zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

  6. W poniedziałek w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu F-T w Zielonej Górze.

  7. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

  8. Można nabywać opłatki wigilijne.

  9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Monice Mołdoch za sprzątanie kościoła. Zapraszamy jak co roku rodziców dzieci I komunijnych w przygotowaniu Żłóbka Bożonarodzeniowego i dekoracji choinek. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów.


53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page