top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 24. 01. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 24. 01. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Nawrócenie św. Pawła Ap., we wtorek świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu kpł. i DK.

2. Dzisiaj w III niedzielę zwykłą, przypada Niedziela Słowa Bożego.

3. Uroczystości pogrzebowe sp. bp. Adama Dyczkowskiego i sp. bp. Antoniego Stankiewicza odbędą się w Gorzowie Wlkp. we wtorek, 26 stycznia o godz. 11.00 w kościele Pierwszych Męczenników Polski. Złożenie trumien odbędzie się w krypcie katedralnej.

4. We wtorek o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w dniu pogrzebu Bpa Adama Dyczkowskiego i Bpa Antoniego Stankiewicza.

5. W tym tygodniu kończymy czas kolędowy. Kolęda ma charakter spotkań modlitewnych w kościele o godz. 17.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic mają spotkanie w kościele połączone ze śpiewem kolęd, modlitwą i końcowym błogosławieństwem. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.

6. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

  • Poniedziałek – 25. I. 2021 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Wielkim – kolęda uzupełniająca.

. Wtorek – 26. I. 2021 – godz.17. 00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Małym – do końca cały zachód i Krześniczka. Czwartek – 28.I.2021 – godz. 17. 00 Msza św. i spotkanie w kościele w Mościcach – od numeru 127 tzw. Wietnam i od numeru 103 cała tzw. Korea.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów sanitarnych pierwszym ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a następnie tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

9. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

Dnia 29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. W związku z tym dzisiejsza niedziela jest w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Chorwacji.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy 68 Światowy Dzień Trędowatych.

Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Halinie Sypko za sprzątanie kościoła i o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Ewelinę Wus . Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i uczestników spotkań kolędowych w kościele. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych z parafii Anielę Mazan i Józefowa Kożuszek wypraszajmy dla nich miłosierdzie Boże.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page