top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 24. 01. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 24. 01. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Nawrócenie św. Pawła Ap., we wtorek świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu kpł. i DK.

2. Dzisiaj w III niedzielę zwykłą, przypada Niedziela Słowa Bożego.

3. Uroczystości pogrzebowe sp. bp. Adama Dyczkowskiego i sp. bp. Antoniego Stankiewicza odbędą się w Gorzowie Wlkp. we wtorek, 26 stycznia o godz. 11.00 w kościele Pierwszych Męczenników Polski. Złożenie trumien odbędzie się w krypcie katedralnej.

4. We wtorek o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w dniu pogrzebu Bpa Adama Dyczkowskiego i Bpa Antoniego Stankiewicza.

5. W tym tygodniu kończymy czas kolędowy. Kolęda ma charakter spotkań modlitewnych w kościele o godz. 17.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic mają spotkanie w kościele połączone ze śpiewem kolęd, modlitwą i końcowym błogosławieństwem. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.

6. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

  • Poniedziałek – 25. I. 2021 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Wielkim – kolęda uzupełniająca.

. Wtorek – 26. I. 2021 – godz.17. 00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Małym – do końca cały zachód i Krześniczka. Czwartek – 28.I.2021 – godz. 17. 00 Msza św. i spotkanie w kościele w Mościcach – od numeru 127 tzw. Wietnam i od numeru 103 cała tzw. Korea.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów sanitarnych pierwszym ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a następnie tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

9. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

Dnia 29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. W związku z tym dzisiejsza niedziela jest w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Chorwacji.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy 68 Światowy Dzień Trędowatych.

Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Halinie Sypko za sprzątanie kościoła i o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Ewelinę Wus . Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i uczestników spotkań kolędowych w kościele. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych z parafii Anielę Mazan i Józefowa Kożuszek wypraszajmy dla nich miłosierdzie Boże.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page