top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20. 03. 2022.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20. 03. 2022

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz.16.30, w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na Drogę Krzyżową w swojej miejscowości do kościoła. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Mościcach i w Kamieniu Małym w niedzielę po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne czyny pokutne.

 3. Dzisiaj spotkanie formacyjne i poświęcenie książeczek dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii w Kamieniu Małym o godz. 11.00 i w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

 4. W piątek 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania NMP o godz. 17.00 w kościele katedralnym w Gorzowie Wlkp. bp Tadeusz Lityński odmówi Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Biskup diecezjalny poleca również, aby tego samego dnia i o tej samej godzinie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem odmówić ten Akt w kościołach całej diecezji. Tego samego dnia należy również odprawić w parafiach Mszę św. o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.

 5. W piątek w kościele parafialnym w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30 Droga Krzyżowa w intencji o nawrócenie Rosji i pokój na Ukrainie i o godz. 17.00 zostanie odmówiony Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP.

 6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoliku.

 7. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania jej 1% podatku dochodowego przez podatników.

 8. Spotkanie PZC i Rad Parafialnych i Kościelnych naszej Parafii w piątek o godz. 18.00 w Sali wiejskiej w Kamieniu Wielkim.

 9. Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii, tj. dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się 10 kwietnia. Prosimy o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji.

 10. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wielkanocne w cenie 20 zł.

 11. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w przyszłą niedzielę w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału.

 12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy zmarłego parafianina: + Jana Skwarek. Polecamy jego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 13. Dziękujemy za wykonane prace na cmentarzu parafialnym i ofiary składane na potrzeby kościół, na remont, oraz za sprzątanie kościoła Pani Kindze Kucharskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Mateusza Sokołowskiego .Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i na świecie, o nawrócenie Rosji i o nawrócenie wszystkich walczących z Bogiem i religią. Zapowiedzi przedmałżeńskie: – Mateusz Cacaj zm. Kamień Mały z Natalią Ewą Cacaj z domu Dziobek zam. Kamień Mały, zap. I.

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 04 do 11 czerwca 2023r. Niedziela 04 Czerwca Kamień Wielki 8:00++ W 46 rocz. śm. Waleriana, Marię, Stanisława, Edwarda. Kazimierza, Władysława, Antoniego i Janinę Hładkich. Mośc

bottom of page