top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20. 03. 2022.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20. 03. 2022

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz.16.30, w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na Drogę Krzyżową w swojej miejscowości do kościoła. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Mościcach i w Kamieniu Małym w niedzielę po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne czyny pokutne.

 3. Dzisiaj spotkanie formacyjne i poświęcenie książeczek dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii w Kamieniu Małym o godz. 11.00 i w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

 4. W piątek 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania NMP o godz. 17.00 w kościele katedralnym w Gorzowie Wlkp. bp Tadeusz Lityński odmówi Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Biskup diecezjalny poleca również, aby tego samego dnia i o tej samej godzinie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem odmówić ten Akt w kościołach całej diecezji. Tego samego dnia należy również odprawić w parafiach Mszę św. o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.

 5. W piątek w kościele parafialnym w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30 Droga Krzyżowa w intencji o nawrócenie Rosji i pokój na Ukrainie i o godz. 17.00 zostanie odmówiony Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP.

 6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoliku.

 7. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania jej 1% podatku dochodowego przez podatników.

 8. Spotkanie PZC i Rad Parafialnych i Kościelnych naszej Parafii w piątek o godz. 18.00 w Sali wiejskiej w Kamieniu Wielkim.

 9. Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii, tj. dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się 10 kwietnia. Prosimy o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji.

 10. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wielkanocne w cenie 20 zł.

 11. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w przyszłą niedzielę w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału.

 12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy zmarłego parafianina: + Jana Skwarek. Polecamy jego w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 13. Dziękujemy za wykonane prace na cmentarzu parafialnym i ofiary składane na potrzeby kościół, na remont, oraz za sprzątanie kościoła Pani Kindze Kucharskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Mateusza Sokołowskiego .Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i o pokój na Ukrainie, w Polsce, Europie i na świecie, o nawrócenie Rosji i o nawrócenie wszystkich walczących z Bogiem i religią. Zapowiedzi przedmałżeńskie: – Mateusz Cacaj zm. Kamień Mały z Natalią Ewą Cacaj z domu Dziobek zam. Kamień Mały, zap. I.

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Commenti


bottom of page