top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12. 03. 2023

1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w czwartek w Mościcach o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowujące się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. w Kamieniu Małym i w Mościcach, w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia i wyrzeczenia.

 1. Za tydzień na Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 wystąpi nasz chór Canto.

 2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 3. Caritas naszej diecezji zachęca, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl).

 4. W dzisiejszą niedziele w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców oraz poświęcenie modlitewników.

 5. Caritas naszej Diecezji rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 20 zł. Dochód przeznaczony jest na Schronisko Aktywizujące dla bezdomnych mężczyzn znajdujące się w Żukowicach k. Głogowa i dla potrzebujących seniorów.

 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywa się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.

 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 02 kwietnia br. Zachęcamy do modlitwy w intencji zbliżających się rekolekcji.

 8. Jutro przypada X rocznica wyboru papieża Franciszka.

 9. W Niedzielę Miłosierdzia, 16.04.2023r. odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: „Dążcie do tego, co w górze.”

 10. Rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza, w dniach 24-26.03.2023 r. Temat rekolekcji: „Święty Józef Opiekun Zbawiciela i Oblubieniec NMP – Patron na nasze czasy”.

 11. Episkopat zachęca do modlitwy w intencji Kościoła w Polsce. W naszej parafii w tej intencji odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. A także modlimy się na każdej Mszy św. i w czasie Drogi Krzyżowej.

 12. W uroczystość Zwiastowania NMP w sobotę 25 marca Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego w czasie Mszy św. w tygodniu będziemy mogli złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery Duchowej Adopcji znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy do zabierania ich i wypełnienia oraz do wpisania się do Księgi Adopcyjnej.

 13. W dniach 17-19 marca 2023 r.w Rokitnie, odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich. Zapisów można dokonywać poprzez formularz elektroniczny: Siloe – przejżyj ZAPISY

 14. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału w Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

 15. Zapowiedzi Zamierzają zawrzeć związek małżeński: 1. Mariusz Piotr Wojciechowski, stanu kawaler, zam. Mościczki i Justyna Alicja Słotosch zd. Wysoczańska, stanu wdowa, zam. Mościce. 2. Kacper Paprocki, stanu kawaler, zam. Kamień Wielki i Wiktoria Chańko, stanu panna, zam. Kamień Wielki. Zapowiedz 1. 17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Annie Bujarskiej i Sylwii Sobalskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Małgorzatę Jurkowską.. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i zbliżających się Rekolekcji .61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page