top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12. 03. 2023

1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w czwartek w Mościcach o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowujące się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. w Kamieniu Małym i w Mościcach, w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia i wyrzeczenia.

 1. Za tydzień na Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 wystąpi nasz chór Canto.

 2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 3. Caritas naszej diecezji zachęca, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl).

 4. W dzisiejszą niedziele w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców oraz poświęcenie modlitewników.

 5. Caritas naszej Diecezji rozprowadza Paschaliki Wielkanocne w cenie 20 zł. Dochód przeznaczony jest na Schronisko Aktywizujące dla bezdomnych mężczyzn znajdujące się w Żukowicach k. Głogowa i dla potrzebujących seniorów.

 6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywa się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.

 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 02 kwietnia br. Zachęcamy do modlitwy w intencji zbliżających się rekolekcji.

 8. Jutro przypada X rocznica wyboru papieża Franciszka.

 9. W Niedzielę Miłosierdzia, 16.04.2023r. odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: „Dążcie do tego, co w górze.”

 10. Rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza, w dniach 24-26.03.2023 r. Temat rekolekcji: „Święty Józef Opiekun Zbawiciela i Oblubieniec NMP – Patron na nasze czasy”.

 11. Episkopat zachęca do modlitwy w intencji Kościoła w Polsce. W naszej parafii w tej intencji odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. A także modlimy się na każdej Mszy św. i w czasie Drogi Krzyżowej.

 12. W uroczystość Zwiastowania NMP w sobotę 25 marca Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego w czasie Mszy św. w tygodniu będziemy mogli złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery Duchowej Adopcji znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy do zabierania ich i wypełnienia oraz do wpisania się do Księgi Adopcyjnej.

 13. W dniach 17-19 marca 2023 r.w Rokitnie, odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich. Zapisów można dokonywać poprzez formularz elektroniczny: Siloe – przejżyj ZAPISY

 14. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału w Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

 15. Zapowiedzi Zamierzają zawrzeć związek małżeński: 1. Mariusz Piotr Wojciechowski, stanu kawaler, zam. Mościczki i Justyna Alicja Słotosch zd. Wysoczańska, stanu wdowa, zam. Mościce. 2. Kacper Paprocki, stanu kawaler, zam. Kamień Wielki i Wiktoria Chańko, stanu panna, zam. Kamień Wielki. Zapowiedz 1. 17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Annie Bujarskiej i Sylwii Sobalskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Małgorzatę Jurkowską.. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i zbliżających się Rekolekcji .61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page