top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 07.03. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 07.03. 2021

1. Pierwsza niedziela miesiąca.

2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 17.30, w Mościcach w czwartek o godz. 17.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

3. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. 5. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. 6. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św. wieczorną i Drogą Krzyżową. 7. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowani i dorosłych na spotkanie formacyjne w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30 8. Komunia chorych 27 marca w sobotę od godziny 08.00.Prosimy zgłaszać w zakrystii dodatkowo chorych, którzy chcą przyjąć komunię św. z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 9. Dzisiaj w niedzielę o godz. 12.30 w Kamieniu Wielkim Msza św. dla dzieci klas III i IV przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Poświęcenie modlitewników. 10. Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane będą diecezjalne rekolekcje wielkopostne, które w dniach 7-10 marca w gorzowskiej katedrze poprowadzi prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: 7.03: niedziela – godz. 10.30; poniedziałek, wtorek i środa – godz. 19.00. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji Wielkiego Postu. 11. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 28. III. do 31. III.2021. Rekolekcje rozpoczną się w Niedzielę Palmową. 12. Opublikowano Apel Episkopatu Polski o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy. Apel przypomina o obowiązującym nas Bożym przykazaniu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił (por. Wj 20,8–11), które w życiu chrześcijan XXI wieku oznacza to samo, co w życiu pierwszych wspólnot chrześcijańskich, czyli gromadzenie się w pierwszy dzień tygodnia – w niedzielę – na świętej Wieczerzy. 13. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas naszej diecezji. 14. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w środę w Kamieniu Wielkim po Mszy św. o godz.18.00. 15.Jutro obchodzimy Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji wszystkich kobiet i dziewcząt w naszej parafii. Dziękujemy im za pielęgnowanie wiary i zasad chrześcijańskich. 16. Sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Ewie Granos, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Edytę Mosiewicz. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego..


21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

コメント


bottom of page