top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 18. 04

Zaktualizowano: 18 kwi 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 18. 04. 2021

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Motywem przewodnim są słowa „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). W dzisiejszą niedzielę odbywa się V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dzisiaj czytamy wspólnie w rodzinie Ewangelię wg św. Marka i ze Starego Testamentu Księgę Mądrości.

2. We wtorek 20. 04. 2021 o godz. 16.00 w Kamieniu Wielkim próba w kościele dla dzieci klas III i IV przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

4. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest zamieszczony dodatek legnicki.

5. W tym tygodniu przypada: w środę św. Anzelma Bpa i DK., w piątek św. Wojciecha Bpa i M. – Głównego Patrona Polski. Odpust w Mościcach w niedzielę 25.04. 2021 o godz. 12.30. Msze święte 25.04. 2021. w Kamieniu Wielkim o godzinie 08.00 i 11.00, w Kamieniu Małym o godzinie 09.30.2021, w sobotę św. Jerzego. W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

6. Za tydzień przypada niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.

7. W najbliższą sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie dlarodziny.zg.pl

8. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99. Z mieszkańcami od 4 maja br. będą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronie urzędu statystycznego w Zielonej Górze.

9. Dnia 25 kwietnia 2021 przypada XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Katarzynie Czerneckiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Janinę Czernecką. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page