top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 18. 04

Zaktualizowano: 18 kwi 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 18. 04. 2021

1. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Motywem przewodnim są słowa „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). W dzisiejszą niedzielę odbywa się V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dzisiaj czytamy wspólnie w rodzinie Ewangelię wg św. Marka i ze Starego Testamentu Księgę Mądrości.

2. We wtorek 20. 04. 2021 o godz. 16.00 w Kamieniu Wielkim próba w kościele dla dzieci klas III i IV przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości.

4. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest zamieszczony dodatek legnicki.

5. W tym tygodniu przypada: w środę św. Anzelma Bpa i DK., w piątek św. Wojciecha Bpa i M. – Głównego Patrona Polski. Odpust w Mościcach w niedzielę 25.04. 2021 o godz. 12.30. Msze święte 25.04. 2021. w Kamieniu Wielkim o godzinie 08.00 i 11.00, w Kamieniu Małym o godzinie 09.30.2021, w sobotę św. Jerzego. W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

6. Za tydzień przypada niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.

7. W najbliższą sobotę 24 kwietnia rozpocznie się Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Zielonej Górze. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie dlarodziny.zg.pl

8. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99. Z mieszkańcami od 4 maja br. będą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronie urzędu statystycznego w Zielonej Górze.

9. Dnia 25 kwietnia 2021 przypada XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Katarzynie Czerneckiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Janinę Czernecką. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page