top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU (17.12.2023)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU (17.12.2023)

 

1.     Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości – Gaudete.

2.     Msze roratnie w tygodniu o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami.

3.     Spowiedź w tygodniu przed Mszą św.

4.     Po Mszy św. można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny.

5.     Za tydzień jest IV Niedziela Adwentu. Msze św. będą odprawiane, tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie  Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

6.     Za tydzień, w niedzielę będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną. Podczas Wieczerzy niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, czytamy fragment Pisma Św. o narodzeniu Zbawiciela, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu.

7.     W godzinach wieczornych zapraszamy na Pasterkę. Pierwsza pasterka w Kamieniu Małym  o godz. 21.00; druga w Mościcach o godz. 22.30                    i  Pasterka w Kościele Parafialnym w Kamieniu Wielkim o godz. 24.00. Taca z Pasterek przeznaczona jest Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Sługi Bożego ks. biskupa Wilhelma Pluty.

8.     W pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, w poniedziałek nie będzie porannej Mszy św. o godz. 8.00 w Kamieniu Wielkim. Pozostałe Msze św. będą w Mościcach  o godz. 9.30, w Kamieniu Małym o godz. 11.00 i w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

9.     W drugi dzień świąt Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Taca z tych Mszy św. przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na utrzymanie Wydziału Teologicznego w Zielonej Górze. Bóg zapłać za ofiary.

10. Komunia dla chorych w piątek od godz.8.00.

11.  Dekorację na Boże Narodzenie w Kamieniu Wielkim przygotowują rodzice dzieci komunijnych.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Annie Marciniak.

13. Parafianom oraz Gościom życzę spokojnej niedzieli oraz dobrego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

 

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      16 czerwca 2024r. 1.  Dziś 11 Niedziela zwykła. 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu po Mszy św., w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00. 3. Spowiedź

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r.

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r. Niedziela 16 czerwca Kamień Wielki 8:00.W 50 rocznicę ślubu Zdzisławy i Andrzeja Koniecznych.                                                               

Comments


bottom of page