top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 17. 01. 20211.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 17. 01. 2021

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara Bpa, w czwartek św. Agnieszki Dz. i M. i Dzień Babci, w piątek przypada Dzień Dziadka.

2. Dzisiaj na Mszach św. czytamy komunikat Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego o śmierci Biskupów Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza.

3. Przeżywamy czas kolędowy. Kolęda ma charakter spotkań modlitewnych w kościele o godz. 17.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic mają spotkanie w kościele połączone z błogosławieństwem kolędowym, śpiewem kolęd, modlitwą i końcowym błogosławieństwem. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.

4. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

  • Poniedziałek – 18. I. 2021 – Kamień Wielki godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele – ul. Pocztowa od numeru 21 do 27 i od numeru 3 do 1.

  • Wtorek – 19. I. 2021 – Kamień Mały po obu stronach od numeru 43 do 60, bloki i Stara szkoła.

  • Środa – 20. I. 2021 – Kamień Wielki ulica Gorzowska od numeru 1 do 5 i od 30 do 36.

  • Czwartek – 21. I. 2021 – Mościce od kościoła od numeru 46 po obu stronach do końca do Mościczek.

  • Piątek – 22. I. 2021 – Kamień Wielki ulica Gorzowska od Mościc pozostałe numery.

5. Porządek kolędy podawany jest w ogłoszeniach, zamieszczony w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.

6. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów sanitarnych pierwszym udziela się Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a następnie tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

8. Dnia 29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. W związku z tym niedziela 24 stycznia będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Chorwacji.

9. W III niedzielę zwykłą, 24 stycznia, przypada Niedziela Słowa Bożego.

10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii. Dziękujemy Pani Halinie Białomazur za sprzątanie kościoła i o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Halinę Sypko. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i uczestników spotkań kolędowych w kościele. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page