Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 16. 01. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Antoniego op., w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa, w piątek św. Agnieszki Dz. i M. przypada Dzień Babci, w sobotę św. Wincentego Pallottiego kpł. – Dzień Dziadka.

2. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w Kamieniu Wielkim dla dzieci klasy III przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.

3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny a w nim kolejna płyta Biblia audio, z tekstem mówionym Pisma św. – Stary i Nowy Testament.

5. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw Jedność Chrześcijan.

6. Dziękujemy wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy brali już udział w spotkaniach kolędowych w kościele, bądź przyjmowali księdza w domu. W czwartek Spotkanie kolędowe w Mościcach o godz. 17.00- mieszkańcy od lewej strony kościoła oraz tzw. Korea i Wietnam natomiast kolęda indywidualna w sobotę od godz.10.00 od najniższych do najwyższych numerów domów.

7. Od jutra rozpoczyna się czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Przypominamy dzieciom i rodzicom o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i o codziennej modlitwie rannej i wieczornej.

8. W czasie ferii od 17 do 28 stycznia spowiedź święta będzie możliwa w tygodniu wyłącznie 20 minut przed Mszą świętą.

9. W środę w Kamieniu Wielkim Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

10. Zgodnie z zaleceniem Kościoła, w przyszłą niedzielę dnia 23 stycznia br. obchodzimy kolejną Niedzielę Słowa Bożego. Dziękujmy Ojcu Niebieskiemu za ten niezwykły dar Słowa Bożego. Zachęcamy do częstego czytania Pisma świętego, do włączania się w kręgi biblijne i do zapisywania się na ministrantów i lektorów.

11. Dzisiaj o godz. 18.30 w Kostrzynie, w kościele w parafii MB Rokitniańskiej odbędzie się koncert kolędowy pt. Święty Czas Świętej Nocy. Boże Narodzenie w nas. Będzie też wspomnienie 1 rocznicy śmierci ks. Artura Godnarskiego.

12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i składane w czasie spotkań kolędowych. Dziękujemy Pani Karinie Mróz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskania poprosimy Panią Grażynę Wojsowicz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i uczniów rozpoczynających czas ferii zimowych.