top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28. 02. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28. 02. 2021

1. W tym tygodniu przypada: : w czwartek św. Kazimierza Królewicza.

2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

3. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

5. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną i Drogą Krzyżową we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach, w piątek w Kamieniu Wielkim.

7. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pomaga misjonarkom i misjonarzom z Polski pracującym w 99 krajach świata. Finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach. Przekazuje misjonarzom środki na walkę z głodem i niedożywieniem. Wspiera matki samotnie wychowujące dzieci, opuszczonych, niepełnosprawnych i starszych, prowadzi świetlice dla dzieci ulicy w Ameryce Łacińskiej i Azji, pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych. 8. 1% od podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1%podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany w ogłoszeniach, na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Akcję wspiera parafialny Caritas. 9. Komunia dla chorych 27 marca w sobotę od godziny 08.00.Prosimy zgłaszać w zakrystii dodatkowo chorych, którzy chcą przyjąć komunię św. z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w Kamieniu Wielkim Msza św. dla dzieci klas III i IV przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Poświęcenie modlitewników. 11. Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane będą diecezjalne rekolekcje wielkopostne, które w dniach 7-10 marca w gorzowskiej katedrze poprowadzi prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: 7.03: niedziela – godz. 10.30; poniedziałek, wtorek i środa – godz. 19.00. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji Wielkiego Postu. 12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 28. III. do 31. III. Rekolekcje rozpoczną się w Niedzielę Palmową. 13. Zmiana tajemnic różańcowych podczas Mszy św. w środę w Kamieniu Wielkim, w Kamieniu Małym i w Mościcach za tydzień w niedzielę. 14.Od dzisiejszej niedzieli można nabywać świece Wielkanocne w cenie 15 zł. 15.W tym tygodniu Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Kamieniu Wielkim w środę po Mszy św. godz. 17.00.

.16. Sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Aleksandrze Wagner za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Ewę Granos. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego..

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comentarios


bottom of page