top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28. 02. 2021 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28. 02. 2021

1. W tym tygodniu przypada: : w czwartek św. Kazimierza Królewicza.

2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

3. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

5. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną i Drogą Krzyżową we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach, w piątek w Kamieniu Wielkim.

7. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pomaga misjonarkom i misjonarzom z Polski pracującym w 99 krajach świata. Finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach. Przekazuje misjonarzom środki na walkę z głodem i niedożywieniem. Wspiera matki samotnie wychowujące dzieci, opuszczonych, niepełnosprawnych i starszych, prowadzi świetlice dla dzieci ulicy w Ameryce Łacińskiej i Azji, pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych. 8. 1% od podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1%podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany w ogłoszeniach, na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Akcję wspiera parafialny Caritas. 9. Komunia dla chorych 27 marca w sobotę od godziny 08.00.Prosimy zgłaszać w zakrystii dodatkowo chorych, którzy chcą przyjąć komunię św. z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w Kamieniu Wielkim Msza św. dla dzieci klas III i IV przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Poświęcenie modlitewników. 11. Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane będą diecezjalne rekolekcje wielkopostne, które w dniach 7-10 marca w gorzowskiej katedrze poprowadzi prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: 7.03: niedziela – godz. 10.30; poniedziałek, wtorek i środa – godz. 19.00. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji Wielkiego Postu. 12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 28. III. do 31. III. Rekolekcje rozpoczną się w Niedzielę Palmową. 13. Zmiana tajemnic różańcowych podczas Mszy św. w środę w Kamieniu Wielkim, w Kamieniu Małym i w Mościcach za tydzień w niedzielę. 14.Od dzisiejszej niedzieli można nabywać świece Wielkanocne w cenie 15 zł. 15.W tym tygodniu Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Kamieniu Wielkim w środę po Mszy św. godz. 17.00.

.16. Sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Aleksandrze Wagner za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Ewę Granos. W okresie Wielkiego Postu modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego..

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page