top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 13. 03. 20221.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 13. 03. 2022

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

 2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz.16.30, w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na Drogę Krzyżową w swojej miejscowości do kościoła. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Mościcach i w Kamieniu Małym w niedzielę po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne czyny pokutne.

 3. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

 4. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”. W tym roku obchodzona jest pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa”. Dzisiejsze ofiary zebrane do puszek są przeznaczone na cele misyjne Ad Gentes.

 5. Poświęcenie książeczek i spotkanie formacyjne dla rodziców i ich dzieci przygotowujących się do I komunii w Kamieniu Wielkim odbędzie się w niedzielę 20 marca o godz. 12.30 i w Kamieniu Małym o godz. 11.00.

 6. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania jej 1% podatku dochodowego przez podatników.

 7. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zaprasza na rekolekcje weekendowe, które odbędą się w dniach 18-20 marca br. w Rokitnie. Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla małżeństw, które przeżywają kryzysy, jak i dla tych, którzy chcą ożywić, umocnić i pogłębić swoje relacje: mąż-żona.

 8. Poczynając od 19. 03. br., w każdą sobotę o godz. 17.00, w kościele MB Częstochowskiej w Kostrzynie – Os. Drzewice, będzie odprawiana Msza św. w języku ukraińskim dla katolików obrządku bizantyjskiego – kościół greckokatolicki. Będzie odprawiał ks. greckokatolicki z Gorzowa.

 9. Dzisiaj w parafii MB Rokitniańskiej o godz. 18.00 Msza św. i po niej modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

 10. Dziękujemy Panom za dotychczasowe prace wykonane na cmentarzu parafialnym w Kamieniu Wielkim.. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, na pomoc Ukrainie oraz za sprzątanie kościoła Pani Wiolecie Żurawskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Kingę Kucharską .Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page