top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 05. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 05. 03. 2023


1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w czwartek w Mościcach o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowujące się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale w w niedzielę po Mszy św. w Kamieniu Małym i w Mościcach, w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia i wyrzeczenia.

2. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych odbywa się w parafii Witnica. Nauki odbywają się w niedzielę o godz. 15.00 w sali parafialnej. Nauki będą trwać co tydzień do 26. 03. o godz. 15.00.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. 1,5% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

5. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes” Dzisiaj jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Może pomagać także przez wysyłanie SMS przez cały rok o treści MISJE na numer 72032

6. Dzisiaj po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca.

7. Za tydzień w niedzielę w Kamieniu Wielkim podczas Mszy o godz. 12:30 poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym. Spotkanie z rodzicami po Mszy św.

8. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Paschaliki Wielkanocne w cenie 20 zł.

9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.

10.Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 02. Kwietnia . Zachęcamy do modlitwy w intencji zbliżających się rekolekcji.

11. W środę przypada Dzień Kobiet – na Mszy św. będziemy się modlić w intencji wszystkich Kobiet i dziewcząt naszej parafii.

12.W dniach 17-19 marca 2023 r.w Rokitnie, odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich. Poprowadzi je ks. Paweł Bogusz – diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej wraz z młodzieżą. Koszt rekolekcji wynosi 160 zł. Zapisów można dokonywać poprzez formularz elektroniczny: Siloe – przejżyj ZAPISY Po wysłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na e-mail potwierdzający przyjęcie na rekolekcje.

13.Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału w Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie dlarodziny.diecezjazg.pl w zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413

14.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Elżbiecie Mikisz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Bujarską. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page