top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 05. 03. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 05. 03. 2023


1. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w czwartek w Mościcach o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowujące się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale w w niedzielę po Mszy św. w Kamieniu Małym i w Mościcach, w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia i wyrzeczenia.

2. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych odbywa się w parafii Witnica. Nauki odbywają się w niedzielę o godz. 15.00 w sali parafialnej. Nauki będą trwać co tydzień do 26. 03. o godz. 15.00.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. 1,5% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

5. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes” Dzisiaj jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Może pomagać także przez wysyłanie SMS przez cały rok o treści MISJE na numer 72032

6. Dzisiaj po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca.

7. Za tydzień w niedzielę w Kamieniu Wielkim podczas Mszy o godz. 12:30 poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym. Spotkanie z rodzicami po Mszy św.

8. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Paschaliki Wielkanocne w cenie 20 zł.

9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.

10.Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 02. Kwietnia . Zachęcamy do modlitwy w intencji zbliżających się rekolekcji.

11. W środę przypada Dzień Kobiet – na Mszy św. będziemy się modlić w intencji wszystkich Kobiet i dziewcząt naszej parafii.

12.W dniach 17-19 marca 2023 r.w Rokitnie, odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich. Poprowadzi je ks. Paweł Bogusz – diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej wraz z młodzieżą. Koszt rekolekcji wynosi 160 zł. Zapisów można dokonywać poprzez formularz elektroniczny: Siloe – przejżyj ZAPISY Po wysłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na e-mail potwierdzający przyjęcie na rekolekcje.

13.Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału w Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie dlarodziny.diecezjazg.pl w zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413

14.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Elżbiecie Mikisz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Bujarską. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Opmerkingen


bottom of page