top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021r.- 10.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021r.- 10.01.2021r.

1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2021. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

 1. 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Ze względu na ograniczenia Orszak będzie tylko w kościele. Do kościoła przychodzimy z koronami i śpiewnikami, które można dziś nabyć.

 2. Od jutra będziemy przeżywać czas kolędowy. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele. W naszej parafii będzie to Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic będą mieć spotkanie w kościele połączone z czytaniem fragmentu Pisma św., śpiewem kolęd i modlitwą. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.

 3. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

Poniedziałek 4.01.2021r. godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Wielkim ulica Kościelna- same domki.

Wtorek 5.01.2021r. godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Małym. Kamień Mały od Mościczek do numeru 27 tzw. wschód.

Czwartek 7.01.2021r.godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Mościcach. Mościce od Kamienia Wielkiego po obu stronach do Kościoła, do nr 44- Państwa Oczkowskich.

Piątek 8.01.2021r. godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Wielkim- ulica Kościelna- bloki.

W czasie spotkania kolędowego można złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii na tacę.

 1. W przyszłą niedzielę tj. 10 stycznia br. zmiana tajemnic różańcowych w Mościcach i w Kamieniu Małym na Mszach św. a w Kamieniu Wielkim w poniedziałek 11 stycznia br.

 2. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

 3. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

 4. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 5. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Teresie Konopie, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Dorotę Brzezińską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

 6. Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

 8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page