top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021r.- 10.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021r.- 10.01.2021r.

1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2021. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

 1. 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Ze względu na ograniczenia Orszak będzie tylko w kościele. Do kościoła przychodzimy z koronami i śpiewnikami, które można dziś nabyć.

 2. Od jutra będziemy przeżywać czas kolędowy. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele. W naszej parafii będzie to Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic będą mieć spotkanie w kościele połączone z czytaniem fragmentu Pisma św., śpiewem kolęd i modlitwą. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.

 3. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

Poniedziałek 4.01.2021r. godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Wielkim ulica Kościelna- same domki.

Wtorek 5.01.2021r. godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Małym. Kamień Mały od Mościczek do numeru 27 tzw. wschód.

Czwartek 7.01.2021r.godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Mościcach. Mościce od Kamienia Wielkiego po obu stronach do Kościoła, do nr 44- Państwa Oczkowskich.

Piątek 8.01.2021r. godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Kamieniu Wielkim- ulica Kościelna- bloki.

W czasie spotkania kolędowego można złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii na tacę.

 1. W przyszłą niedzielę tj. 10 stycznia br. zmiana tajemnic różańcowych w Mościcach i w Kamieniu Małym na Mszach św. a w Kamieniu Wielkim w poniedziałek 11 stycznia br.

 2. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

 3. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

 4. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 5. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Teresie Konopie, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Dorotę Brzezińską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

 6. Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

 8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comentários


bottom of page