top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 02. 01. 2022 1.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 02. 01. 2022

 1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Będzie poświecona specjalna woda z egzorcyzmem. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2022. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

 2. Dzisiaj na Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w Kamieniu Wielkim w poniedziałek.

 3. W czwartek 6 stycznia 2022 r. w Uroczystość Trzech Króli po Mszy św. 0 godz. 12.30 w Kamieniu Wielkim wokół kościoła odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowywania strojów i koron. Zapraszamy dzieci w strojach jasełkowych, przebrane na aniołków, pasterzy, królów, Maryję, św. Józefa, innych świętych i rycerzy polskich. Prosimy młodzież do niesienia chorągwi. Prosimy do aktywnego włączenia się w Orszak Trzech Króli grupy parafialne. Prosimy zachować dystans społeczny i przepisy sanitarne.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach, w piątek w Kamieniu Wielkim. Msza św. o godz. 17.00.

 5. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

 7. Można nabywać prasę katolicką: tygodnik Niedziela.

 8. Od jutra będziemy przeżywać czas kolędowy. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele i indywidualnych odwiedzin rodzin. Msza św. z kazaniem o godz. 17.00 i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic będą mieć spotkanie w kościele połączone z czytaniem fragmentu Pisma św., śpiewem kolęd i modlitwą. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.

 9. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

Kamień Wielki

 • Poniedziałek – 03. I. 2022 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele dla parafian z całej ulicy Kościelnej razem z blokami.

Kamień Mały

 • Wtorek 04. I. 2022 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele dla mieszkających po obu stronach drogi od Mościczek do końca w kierunku Kostrzyna nad Odrą.

 • Środa - Kamień Wielki 05. I. 2022 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie w kościele dla parafian z całej ulicy Stawnej.

 • Piątek – Kamień Wielki 07 I. 2022 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie w kościele – cała ulica Pocztowa.

Termin Kolędy indywidualnej zostanie podany później

Ksiądz odwiedzi domy wyłącznie parafin, którzy złożyli zaproszenie osobiście w terminie ustalonym wcześniej. Pozostali parafianie są serdecznie zaproszeni na spotkania kolędowe w kościele według rozpiski tych spotkań.

10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Poprosimy o sprzątanie kościoła Panią Monikę Skowrońską. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i spotkań kolędowych.

144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page