top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 05. 12. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 05. 12. 2021

1.W tym tygodniu przypada: jutro św. Mikołaja Bpa, we wtorek św. Ambrożego Bpa i DK, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2. Przeżywamy okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, w środę i w piątek , w Kamieniu Małym we wtorek i w Mościcach w czwartek. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

3.Można nabywać tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. Niedziela jest w cenie 8 zł.

4 Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece w cenie 20zł,a Małe świece po 7 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

5. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej w Kamieniu Wielkim w górnej sali nad świetlicą wiejską odbędzie się spotkanie synodalne, na które zaproszona jest Rada Duszpasterska z Kamienia Wielkiego, Mościc i Kamienia Małego ,PZC z całej naszej parafii. Do Rady Duszpasterskiej należą przedstawiciele wszystkich grup parafialnych.

7. W przyszłą niedzielę w Kamieniu Wielkim na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św.

8. Spowiedź adwentowa przedświąteczna w przyszłą niedzielę 12.12.2021 w Mościcach o godz. 14.30, Kamień Mały o godz. 15.00 i w Kamieniu Wielkim o godz. 15.30.Przyjadą spowiadać księża z zewnątrz.

9.W piątek na Mszy św. w kamieniu Wielkim o godz. 17.00 spotkanie młodzieży z klasy 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

10.W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

11.Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na adwentowe rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Droga do serca”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 17-19 grudnia 2021 r. Przeznaczone są one dla chłopców i dziewczyn od 15 roku życia.

12.Od 1 grudnia br. podczas uroczystości religijnych w budynkach kultu obowiązuje limit 50 proc. obłożenia, W kościołach i innych obiektach kultu obowiązuje także nakaz dystansu społecznego co najmniej 1,5 m oraz zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19

13.W każdą niedzielę o godz. 20.00 na platformie internetowej YouTube emitowane są kilkuminutowe katechezy pt. „Spotkania ze Słowem i Muzyką”. W dzisiejszym odcinku będziemy mogli usłyszeć rozważania na temat psalmu z II Niedzieli Adwentu i muzykę nagraną na organach kościoła pw. Matki Kościoła w Kostrzynie nad odrą. Cykl prowadzi ks. Mateusz Szerwiński. Zachęcamy do oglądania. Link do filmu w ogłoszeniach i na stronie internetowej parafii. https://youtu.be/irk4-H9DAMU

14.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Ewie Fus za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Krystynę Pietrusiak . Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page