top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04. 12. 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04. 12. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Barbary – Patronki Górników i Hutników, we wtorek św. Mikołaja Bpa, w środę św. Ambrożego Bpa i DK, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 2. Przeżywamy okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Msze roratnie odprawiamy w tygodniu o godz. 17.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

 3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 4. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Świece są w cenie duże 20 zł i małe po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

 5. Można nabywać opłatki wigilijne przy wyjściu z kościoła.

 6. Za tydzień w niedzielę w Kamieniu Wielkim podczas Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Rodzice zakopują we własnym zakresie medaliki dla swoich dzieci. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 7. Jak co roku włączamy się w akcję „Paczuszka dla Maluszka. Paczki z artykułami higienicznymi składamy pod choinkę adwentową w przedsionku kościoła.

 8. W piątek 23.12. od godz. 8.00 będą odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać adresy nowych chorych.

 9. Od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie na wszystkich Mszach św. Rekolekcje dla wszystkich parafian: dzieci, młodzieży i dorosłych. W niedzielą za tydzień po południu w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00 nabożeństwo ze św. Ritą. W poniedziałek na Mszę św. przynosimy róże do poświęcenia.

 10. Dzisiaj po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym zmiana tajemnic różańcowych.

 11. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.

 12. Rodzice dzieci komunijnych przygotują dekorację na Boże Narodzenie w kościele w Kamieniu Wielkim.

 13. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy Pani Elżbiecie Krawiec za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Zenonę Mołdoch. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i zbliżających się Rekolekcji Adwentowych.

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page