top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04. 12. 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04. 12. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Barbary – Patronki Górników i Hutników, we wtorek św. Mikołaja Bpa, w środę św. Ambrożego Bpa i DK, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 2. Przeżywamy okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Msze roratnie odprawiamy w tygodniu o godz. 17.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

 3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 4. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Świece są w cenie duże 20 zł i małe po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

 5. Można nabywać opłatki wigilijne przy wyjściu z kościoła.

 6. Za tydzień w niedzielę w Kamieniu Wielkim podczas Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Rodzice zakopują we własnym zakresie medaliki dla swoich dzieci. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 7. Jak co roku włączamy się w akcję „Paczuszka dla Maluszka. Paczki z artykułami higienicznymi składamy pod choinkę adwentową w przedsionku kościoła.

 8. W piątek 23.12. od godz. 8.00 będą odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać adresy nowych chorych.

 9. Od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie na wszystkich Mszach św. Rekolekcje dla wszystkich parafian: dzieci, młodzieży i dorosłych. W niedzielą za tydzień po południu w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00 nabożeństwo ze św. Ritą. W poniedziałek na Mszę św. przynosimy róże do poświęcenia.

 10. Dzisiaj po Mszy św. w Mościcach i Kamieniu Małym zmiana tajemnic różańcowych.

 11. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.

 12. Rodzice dzieci komunijnych przygotują dekorację na Boże Narodzenie w kościele w Kamieniu Wielkim.

 13. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy Pani Elżbiecie Krawiec za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Zenonę Mołdoch. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i zbliżających się Rekolekcji Adwentowych.

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page