top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 02. 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 02. 2023 r.

 1. W sobotę przypada św. Kazimierza królewicza.

 2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30 i w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30 dla wszystkich, dzieci, młodzieży i dorosłych. Młodzież przygotowujące się do bierzmowania i dzieci do I komunii św. przychodzą na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielki w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Mościcach i Kamieniu Wielkim po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych, mniej korzystamy z Internetu, ograniczamy oglądanie telewizji i spożywania słodyczy.

 3. Dzisiaj kandydaci przygotowujący się do bierzmowania mają spotkanie w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w Kamieniu Małym we wtorek, w Mościcach w czwartek i w piątek w Kamieniu Wielkim przed Drogą Krzyżową od godz. 17.00.

 5. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 6. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych odbędzie się w parafii Witnica. Rozpoczęcie nauk w Witnicy w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w sali parafialnej. Nauki będą trwać co tydzień do 26. 03. o godz. 15.00.

 7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 8. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej, zbiórka ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

 9. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1,5% od podatku.

 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”

 11. Zmiana tajemnic różańcowych w Kamieniu Wielkim w środę o godz. 17.00, w Mościcach i w Kamieniu Małym za tydzień w niedzielę.

 12. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.

 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Monice Bartoszewicz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Elżbietę Mikisz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page