top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 02. 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26. 02. 2023 r.

 1. W sobotę przypada św. Kazimierza królewicza.

 2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30 i w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30 dla wszystkich, dzieci, młodzieży i dorosłych. Młodzież przygotowujące się do bierzmowania i dzieci do I komunii św. przychodzą na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielki w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Mościcach i Kamieniu Wielkim po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych, mniej korzystamy z Internetu, ograniczamy oglądanie telewizji i spożywania słodyczy.

 3. Dzisiaj kandydaci przygotowujący się do bierzmowania mają spotkanie w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w Kamieniu Małym we wtorek, w Mościcach w czwartek i w piątek w Kamieniu Wielkim przed Drogą Krzyżową od godz. 17.00.

 5. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 6. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych odbędzie się w parafii Witnica. Rozpoczęcie nauk w Witnicy w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w sali parafialnej. Nauki będą trwać co tydzień do 26. 03. o godz. 15.00.

 7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 8. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej, zbiórka ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

 9. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przeznaczyć 1,5% od podatku.

 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”

 11. Zmiana tajemnic różańcowych w Kamieniu Wielkim w środę o godz. 17.00, w Mościcach i w Kamieniu Małym za tydzień w niedzielę.

 12. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.

 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Monice Bartoszewicz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Elżbietę Mikisz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page