top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21. 02. 2021.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21. 02. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Katedry św. Piotra Apostoła

2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

3. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

5. Można nabywać: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci i ministrantów.

6. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną i Drogą Krzyżową.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pomaga misjonarkom i misjonarzom z Polski pracującym w 99 krajach świata. Finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach. Przekazuje misjonarzom środki na walkę z głodem i niedożywieniem. Wspiera matki samotnie wychowujące dzieci, opuszczonych, niepełnosprawnych i starszych, prowadzi świetlice dla dzieci ulicy w Ameryce Łacińskiej i Azji, pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych.

8. 1% od podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1%podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany w ogłoszeniach, na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Akcję wspiera parafialny Caritas.

9. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Małgorzacie Laskowskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Aleksandrę Wagner. W okresie Wielkiego Postu sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page