top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21. 02. 2021.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21. 02. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Katedry św. Piotra Apostoła

2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Kamieniu Małym i w Mościcach po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, szczególnie wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.

3. W czasie Gorzkich Żali zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.

5. Można nabywać: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci i ministrantów.

6. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną i Drogą Krzyżową.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pomaga misjonarkom i misjonarzom z Polski pracującym w 99 krajach świata. Finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach. Przekazuje misjonarzom środki na walkę z głodem i niedożywieniem. Wspiera matki samotnie wychowujące dzieci, opuszczonych, niepełnosprawnych i starszych, prowadzi świetlice dla dzieci ulicy w Ameryce Łacińskiej i Azji, pomaga ofiarom konfliktów zbrojnych.

8. 1% od podatku – to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1%podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany w ogłoszeniach, na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Akcję wspiera parafialny Caritas.

9. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Małgorzacie Laskowskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Aleksandrę Wagner. W okresie Wielkiego Postu sprzątający kościół zamiast kwiatów składają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page