top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 06. 03. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 06. 03. 2022

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca.

 2. Można nabywać tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.

 3. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 16.30, w Mościcach w czwartek o godz.16.30, w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 16.30. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania oraz dzieci komunijne wraz z rodzicami przychodzą na Drogę Krzyżową w swojej miejscowości do kościoła. Gorzkie Żale w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16.00 połączone z kazaniem pasyjnym, w Mościcach i w Kamieniu Małym w niedzielę po Mszy św. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne czyny pokutne.

 4. II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”. W tym roku obchodzona jest pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa”. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

 5. W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej (do 1992 Diecezji Gorzowskiej), jubileuszowym wotum duchowieństwa będzie rozpoczynająca się po I Niedzieli Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedniczy w gorzowskiej katedrze (czwartki: 8.00-18.00) i zielonogórskiej konkatedrze(pon.-pt.: 15.00-18.00).

 6. Miliony Polaków odpowiedziało gotowością do niesienia pomocy uchodźcom i Ukraińcom, którzy zostali w swojej ojczyźnie. Aby wsparcie było celowe i efektywne powinno być skoordynowane. Dlatego powstała – przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów – platforma PomagamUkrainie.gov.pl Portal jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych w formie działaniach pomocowych. Przygotowana zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim platforma PomagamUkrainie.gov.pl umożliwia uchodźcom wyszukanie praktycznych informacji o dostępnym wsparciu.

 7. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania jej 1% podatku dochodowego przez podatników.

 8. W dniach 1-6 sierpnia 2023 roku odbędą się XXXVIII Światowe Dni Młodzieży w stolicy Portugalii – Lizbonie. Oficjalne przygotowanie rozpocznie się w niedzielę 13 marca i odbywać się będzie w każdy trzynasty dzień miesiąca. Dla naszego rejonu Gorzów Wlkp. – parafia św. Wojciecha (koordynator grupy – ks. Piotr Kamiński) 15.00 Modlitwa i spotkanie integracyjno – organizacyjne.

 9. Przełożone zostały rekolekcje dla młodzieży męskiej „Bohaterowie Boga”. Nowy termin to 25-27.03.2022 r. Odbędą się one w Rokitnie.

 10. Od 1 marca br., nie obowiązują limity osób uczestniczących na Mszy św. i innych nabożeństwach. Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

 11. Ofiary zebrane w ostatnią niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dla Ukrainy wynoszą łącznie 3244 zł. Ofiary zostały przekazane do Caritas w Zielonej Górze.

 12. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zaprasza na rekolekcje weekendowe, które odbędą się w dniach 18-20 marca br. w Rokitnie. Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla małżeństw, które przeżywają kryzysy, jak i dla tych, którzy chcą ożywić, umocnić i pogłębić swoje relacje.

 13. Od 19. 03. br., w każdą sobotę o godz. 17.00, w kościele MB Częstochowskiej w Kostrzynie – Drzewicach będzie odprawiana Msza św. w języku ukraińskim dla katolików obrządku bizantyjskiego – kościół greckokatolicki. Będzie odprawiał ks. greckokatolicki z Gorzowa.

 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Jacka Buryszek i Tadeusza Rutkowskiego. Wypraszajmy dla zmarłych miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Panom za prace wykonane na cmentarzu parafialnym w Kamieniu Wielkim.. Dziękujemy za ofiary składane na kościół, na pomoc Ukrainie oraz za sprzątanie kościoła Pani Annie Schab, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Wiolettę Z

 15. Żurawską.. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page