top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 28. 11. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 28. 11. 2021

 1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Andrzeja Ap., w piątek Franciszka Ksawerego Kpł., w sobotę św. Barbary – Patronki Górników i Hutników.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, w środę i w piątek, w Kamieniu Małym we wtorek i w czwartek w Mościcach, dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

 3. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Małe świece są w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

 4. Dzisiaj na Mszy św. poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. będzie można nabywać opłatki.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego sakramentu o godz. 16.30, adoracja i spowiedź we wtorek Kamień Mały, w Mościcach w czwartek i w Kamieniu Wielkim w piątek.

 6. W sobotę 18 grudnia odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00 .Będą to odwiedziny przed zbliżającymi się Świętami. Prosimy zgłaszać w zakrystii adresy nowych chorych.

 7. Jak co roku rozpoczynamy świąteczną akcję Fundacji Małych Stópek Paczuszka dla maluszka. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i artykuły dla mam. Paczki z tymi artykułami przynosimy do kościoła

 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca w Kamieniu Małym i w Mościcach, a w Kamieniu Wielkim w środę.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.

 10. Apel policji. Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.

 11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za ukończone porządki wokół kościoła i dekorację adwentową. Dziękujemy Pani Jolancie Koniecznej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Ewę Fus.. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page