top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27. 11. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27. 11. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj święto Cudownego Medalika, w środę św. Andrzeja Ap., w sobotę św. Franciszka Ksawerego, w niedzielę św. Barbary – Patronki Górników i Hutników.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W tygodniu w czasie Adwentu będą Roraty o godz. 17.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

 3. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

 4. Dzisiaj na Mszy św. poświęcenie wieńca adwentowego, a za tydzień opłatków wigilijnych, po Mszy św. będzie można nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach i w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30, adoracja i spowiedź.

 6. W najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych będą przed światami w piątek 23 grudnia.

 7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 11. XII. w III Niedzielę Adwentu. Będą to rekolekcje dla całej parafii: dzieci, młodzieży i dorosłych.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych Mościcach i Kamieniu Małym, w piątek 2 grudnia w Kamieniu Wielkim.

 9. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

 10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. W tygodniu pożegnaliśmy z Kamienia Małego śp. Antoninę Zwierzchowską. Wieczny odpoczynek….

 11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii, Dziękujemy Pani Henryce Kruszak za sprzątanie kościoła i dekorację Adwentową, za wykonany wieniec adwentowy Pani Beacie Wus, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Elżbietę Krawiec. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page